Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Pieniny są niepowtarzalne i różne o każdej porze roku

Głusza, nieskażona przyroda, urzekające, tajemnicze szczyty. Pieniny ściągały zwykle nieokiełznane duchy i zbuntowanych artystów. Latem Pieniny goszczą najwięcej ludzi. Dni są długie, a szlaki bezpieczne, więc można do woli wędrować. To czas barw i zapachów. Możemy wspiąć się na połoniny albo górskie polany.

W Pieninach nie ma zbyt wysokich wierzchołków, które zasłaniałyby okolice, więc możemy doznać uczucia swobody. Jesień jest w Pieninach najcudowniejsza. Nie rozpoczyna się zgodnie z planem, ale po pierwszych przymrozkach, na pomiędzy wrześniem a październikiem, gdy stoki gór stają się, dzięki przewadze drzew liściastych, kolorowym kobiercem. Dominuje w nim karmazyn buków.

W Pieninach, wiosnę sygnalizują już w miesiącu lutym zakwitające śnieżyce, wydostające się spod śniegowej kołderki. W marcu zakwitają przebiśniegi i licznie rosnący czosnek niedźwiedzi. Są również przeróżne atrakcje Pieninach – zarobkowe - Podczas weekendowego wypadu, można wyszaleć się na quadach. Można wybrać się na niesamowite wędrówki, organizowane przez ludzi Pienin. Podążając o 4 nad ranem, przedzierając się przez przez leśne gęstwiny, znaleźć żerowiska wilków i niedźwiedzi. Na pienińskie ostępy można też ruszyć w nocy. W zupełnych ciemnościach, opiekunowie prowadzą przez wartkie strumienie, by na finiszu wycieczki, zejść niebezpiecznym brzegiem, na nocny relaks do rana w traperskim koczowisku.

W obiegowej opinii przeplata się sporo opowieści na temat okolic Pienin Wysokich w zimie. Słyszy się, że śnieg zaśnieża tubylców na długi czas, drogi są nieprzejezdne, a po ulicach przechadzają się misie. To oczywiście nie prawda.

Kliknij ten link i sprawdź tu spa nad morzem z basenem podobne informacje na ten temat - one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)

Zimą Góry pienińskie zmieniają swój wizerunek. Gdy dzień staje się krótszy a szczyty odsłaniają własny pazur. Drzewa pokrywają się szadzią, skrzą się i tworzą niespotykane leśne białe tunele.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na wątek podnoszony w powyższym wpisie, to wejdź na stronę (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Egipt) - na pewno te materiały też Cię zaintrygują.

Zimą Pieniny, to także szusowanie po stokach do późnego wieczora. Zaprzęg ciągnięty przez konie. Na zakończenie uczta przy ogniu i zakwaterowanie - zobacz: góralskie domki w pobliżu szczawnicy. Bo Pogórze Pienińskie to nie wyłącznie natura. To głównie gościnni ludzie, którzy są duszą tego miejsca i troszczą się o swoje pensjonaty ażeby zapewnić turystom właściwy poziom usług .