Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Rehabilitacja stawu skokowego

Nastała moda na zdrowy tryb życia. Siłownie i centra fitness mnożą się jak grzyby po deszczu, a w parkach roi się od biegaczy i rowerzystów. Nie dziwota, siedzący tryb życia i praca przy komputerze spowodowały, że nasz organizm zaczął domagać się aktywności. Aktywność ruchowa ma zbawienny wpływ na naszą kondycję, samopoczucie oraz sylwetkę. Niestety, uprawiając sport jesteśmy narażeni na różne kontuzje. Najczęstszymi urazami, jakie spotykają osoby uprawiające sport bywa zwichnięcie albo skręcenie stawu skokowego.

Czamara Centrum
Czamara Centrum
Najbardziej narażeni na tego rodzaju kontuzje stopy są biegacze, ponieważ do skręcenia dochodzi z reguły podczas zetknięcia stopy z podłogą. W momencie, kiedy stopa jest źle ułożona względem podłoża może dojść do przekroczenia wytrzymałości ruchowej stawu. Zależnie od stopnia może dojść wyłącznie do naciągnięcia więzadeł albo całkowitego przerwania ciągłości więzadeł. Tego rodzaju kontuzja objawia się silnym bólem, opuchnięciem, jak również zasinieniem skóry w obrębie kontuzji. nierzadko do skręcenia dochodzi niespodziewanie i równie często jest ono traktowane pochopnie, co może doprowadzić do ciężkich komplikacji zdrowotnych.Każde tego rodzaju wymaga wizyty u lekarza. Dla oceny sytuacji i podjęcia właściwych kroków, lekarz prócz obejrzenia stopy, zleca badanie RTG. Niemalże w 100% przypadków konieczna jest rehabilitacja (gabinet rehabilitacji warszawa) stawu skokowego. Dzięki rehabilitacji możemy uniknąć nieprzyjemnych komplikacji i dolegliwości bólowych. Czasem nieodzowne jest leczenie operacyjne i w ramach rekonwalescencji, również nieunikniona jest rehabilitacja stawu skokowego. Na rynku medycznym jest wielu specjalistów ortopedów i fizjoterapeutów.

Przy wyborze rehabilitanta, należałoby by jednak kierować się opiniami i zwrócić uwagę na specjalizację danego lekarza. Najkorzystniej wybrać takiego, który miał już kiedyś związek z podobnymi urazami. Rehabilitacja w większości kontuzji daje pożądany efekt , dlatego nie warto lekceważyć żadnego bólu, choćby tego mało dokuczliwego, który może się przerodzić w długotrwały uraz. W wyniki właściwego leczenia można wrócić do aktywności ruchowej oraz cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas.