fizjoterapeuta

Fizjoterapia - jaka to profesja? Kto jest w stanie zostać specjalistą w tej dziedzinie? Jakie kryteria powinniśmy spełnić?

Fizjoterapeuta
Author: Nick Webb
Source: http://www.flickr.com
Fizjoterapeuta jest fachowcem, który zajmuje się prowadzeniem zabiegów fizjoterapeutycznych w terapii, rehabilitacji oraz profilaktyce. Ma on zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami neuromięśniowymi i mięśniowo-szkieletowymi, z osobami po amputacjach.

Zakres zabiegów fizjoterapeutycznych

Rehabilitacja po wypadku
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Dodatkowo, przed trzydziestką takich ludzi przybywa. A problem z całą pewnością sam nie zniknie. Jeśli już dziś nie zadbamy o swój kręgosłup.

O czym warto pamiętać wybierając się na rehabilitację?

Gabinet fizjoterapii
Author: D'Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza wizyta u rehabilitanta jest zdecydowanie istotna z mnóstwa powodów diagnostycznych, jak również organizacyjnych. Pacjent powinien zatem perfekcyjnie przygotować się do wizyty u swojego rehabilitanta. W ten sposób oszczędzi sobie niemało czasu, jak również dodatkowych wizyt, stresu oraz skrępowania.

Czy masz dość chronicznego bólu pleców?

masaż
Source: flickr.com
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Ba, przed trzydziestką takich ludzi jest coraz więcej. A będzie tylko coraz gorzej. O ile w porę nie zadbamy o swój kręgosłup.