Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jakie góry dobrze jest się wybrać? Jakie atrakcje trzeba zobaczyć w Karkonoszach?

Wyjazd w góry jest świetnym pomysłem tak na weekendowy wypad jak i na dłuższy pobyt. Miast w Tatry, które są bardzo oblegane przez przyjezdnych warto pojechać do Karkonoskiego Parku Narodowego. W takim miejscu możemy naprawdę poczuć się bliżej natury i zarazem wypocząć. Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas tutaj oraz gdzie dobrze będzie się udać?


hotel spa
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością dobrze będzie wynająć hotel (https://coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na nocleg. Miejscowość ta jest tak dogodnie położona, iż można z tego miejsca także pieszo zwiedzić sporo ładnych atrakcji. Fani pieszych wędrówek na pewno znajdą dla siebie sporo wspaniałych tras. Już chociażby w bliskiej odległości mamy niesamowity Wodospad Kamieńczyka, który warto zobaczyć. Osoby, jakie przyjeżdżają w góry przede wszystkim dla podziwiania niesamowitych widoków, w Karkonoszach znajdą niesamowity krajobraz. Można pójść na Szrenicę, z jakiej widoki zrekompensują nam cały wysiłek, który trzeba włożyć w wejście na wysokość 1362 metrów. Tak samo niesamowite są Kotły Śnieżne, czyli majestatyczne kotły polodowcowe, jakie będąc w okolicy zwyczajnie musimy zobaczyć. Są one pozostałością ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przydatny będzie hotel spa wellness, w którym zregenerujemy nasze siły. Przyjeżdżając w tamten rejon nie sposób nie wstąpić do Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla leżąca na górze Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko wchodzące do doliny o wpływającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek Chojnik został zbudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim pewna legenda. Chodzi o historię o księżniczce Kunegundzie, która była dzieckiem właściciela zamku. O jej rękę starało się bardzo dużo rycerzy. Natomiast ona postawiła im jeden warunek, a mianowicie chodziło jej o to, iż poślubi tego kto na koniu okrąży mury zamku.


hotel z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zadanie takie było tak naprawdę nie do wykonania z powodu bardzo stromego zbocza, przez to zadanie zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia pojawił się jeden, który spodobał się wybrednej córce i dał radę wykonać zadanie, jednak sam rycerz stwierdził, że nie ma zamiaru żenić się z osobą, przez którą śmierć poniosło tyle odważnych osób. Księżniczka nie była w stanie znieść takiego poniżenia więc rzuciła się ze skarpy. Jeden z rycerzy, który był ofiarą nieudanej próby objechania zamku, odwiedza to miejsce jako zjawa pojawiająca się jako jeździec na koniu. Warto samemu sprawdzić tą legendę.