Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Ekwipunek wędrownika

Nadchodzą słoneczne dni, a zatem idealna pora, by wyrwać się z pracy i skoczyć na miły urlop. Dni wolne w maju w tym roku mają być ładne, warto więc już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilkadziesiąt dni przed terminem raczej ciężko dostać wolne noclegi. Ale istnieje rozwiązanie sytuacji – dlaczego by nie pojechać pod namiot? Bądź na włóczęgę po wyżynach, z noclegami w schroniskach? O ile pasuje ci taka opcja, powinieneś teraz wybrać się do dedykowanego sklepu, żeby zamówić porządne akcesoria turystyczne.

Tatry
Author: hosiawak
Source: www.flickr.com
Dla was katalog przedmiotów, które należy mieć ze sobą, gdy wyruszasz w góry:Plecaki turystyczne – jest to sprzęt, na kupno którego nie wolno szczędzić środków. Rozsądnie jest wziąć plecak renomowanej marki, bo daje to pewność, że nie rozleci się on po kilku pakowaniach. Obok litrażu towaru zwróć uwagę na komfort noszenia. Plecaki turystyczne należy zawsze przed wyborem przymierzać! Wygoda przemieszczania się z plecakiem jest kluczowa dla każdego wędrowca. Dla solidny marmotidny marmot.

Wygodne buty – znane są przypadki głupich ludzi, którzy łazili po górach w tenisówkach. Nie powtarzaj ich błędu, nabądź komfortowe i mocne obuwie, pomyślane na górskie drogi.

Namiot biwakowy – należy nabyć taki, który jest wyprodukowany z mocnego materiału, który skutecznie osłania przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Porządny namiot musi być też lekki, byś nie miał kłopotu z wnoszeniem go na szczyty.

Śpiwór – wykonany z solidnego i ciepłego surowca. Powinien zagwarantować ci ciepło, gdy będziesz nocował na samej ziemi.

Busola – na trasie smartfon z Google Maps za wiele ci nie pomoże. Weź ze sobą dobre mapy rejonu, w którym będziesz wędrował oraz działający kompaSkalnik.pl/obuwie-scarpa_3,66,221.htmltyczna rzecz, która umie uratować życie. W telefonie wyłącz wszystkie funkcje, które wyczerpują energię i nie zapomnij wpisać aktualnych numerów do ratownictwa górskiego.

Termos – kawa w czasie wędrówki po górach to cudowna rzecz. Napitki możesz podgrzewać w schroniskach.


Author: Michał Długokęcki