Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio zaplanować dziecku czas podczas ferii czy wakacji? Co trzeba wiedzieć?

W ciągu tygodnia, gdy pociecha żyje według grafiku zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma czasu na nudę. Sytuacja może się zmienić w trakcie wakacji czy ferii, w szczególności gdy nie planujemy wyjazdów. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować maluchowi czas jest dużo. Niestety rodzice z reguły wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom na spędzanie długich godzin przed telewizorem czy komputerem.

plac zabaw dla dzieci
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Nie chodzi, oczywiście, o to, by kreskówki czy gry komputerowe odrzucić w ogóle, ale o to, by je odpowiednio zredukować. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że wymagany jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu.

Sądzisz, że ten post jest ciekawy, ale chcesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie zwlekaj - wejdź w podany link i idź do źródła (https://tablicowo24.pl/kategorie/ramy-plakatowe/).

Jeśli akurat jest okres zimowy, przekonajmy dzieciaki do wypadu na sanki. A może w pobliżu zlokalizowany jest wyciąg narciarski? To na pewno fantastyczny moment, by nauczyć naszą pociechę poruszania się na nartach. Lodowisko i łyżwy to również świetna opcja. W okresie letnim trzeba pomyśleć o wypadzie na okoliczną plażę, nad jezioro czy rzekę. Wspólnie z przyjaciółmi możemy zorganizować wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Dorośli kontra maluchy? Świetny pomysł! Maluchy na pewno będą miały frajdę.dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda nie jest sprzyjająca? Zdarza się i tak, że lato jest bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do narciarstwa czy zjeżdżania na sankach.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://olenkaphu.pl), która także Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj tematyce.

W takiej sytuacji rodzice muszą uaktywnić dzieci w domu. Dobrze jest zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które zachęcają do logicznego myślenia, uczą, a jednocześnie bawią. Wybierzmy czynności rozwijające kreatywność (na urodziny może spektakle dla dzieci). Świetnym pomysłem może być wspólne gotowanie czy malowanie. W hurtowaniach papierniczych kupić można sporo gadżetów, które przydadzą się do domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, na przykład szkatułki czy skarbonki z drewna, które dziecko może w dowolny sposób ozdabiać i dekorować. Gdy pogoda jest do niczego można pomyśleć o wypadzie do kina czy teatru. W szczególności wypada wybrać spektakle dla dzieci, które przecież tworzone są z myślą o wymaganiach najmłodszych widzów i odbiorców.