Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Elektrokoagulacja w przypadku nadżerki szyjki macicy – czy to bezpieczna metoda?

Nadżerka to dolegliwość, która wyjątkowo często spotyka panie między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona nieuleczalna sama w sobie, ale jej ignorowanie może prowadzić do znaczących powikłań zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najskuteczniejsze w przypadku leczenia nadżerki?


W dzisiejszych czasach
gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
największą popularnością cieszy się zabieg koagulacji chemicznej, jednakże można go zastosować tylko w przypadku niezbyt rozbudowanych zmian chorobowych. W wypadku większej nadżerki lub gdy leczenie środkami farmakologicznymi nie przynosi rezultatów poleca się zastosowanie terapii elektrokoagulacji, która polega na wypalaniu objętego chorobą miejsca za pomocą impulsu elektrycznego. Zabieg ten charakteryzuje się wysoką skutecznością i małym niebezpieczeństwem powrotu choroby. Kuracje tego typu mają w swojej ofercie niemal wszystkie ginekologiczne gabinety, gdyż nie potrzeba do nich skomplikowanych sprzętów medycznych – wystarczy wyłącznie wydajny koagulator, wygodny fotel ginekologiczny (sprawdź: oferta foteli ginekologicznych) i praktyczna lampa z lupą, która pozwoli na bardziej dokładną pracę pracę. Niezwykle istotny jest ostatni punkt z tej listy.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to szybko zbadaj koniecznie także te informacje (https://www.przychodniazycie.pl/317,Radiolog.html) - tam także przeczytasz dużo interesujących informacji.

kobieta w ciąży
Author: Jack Marion
Source: http://www.flickr.com
Używana do zabiegu lampa z lupą będzie miała bowiem wpływ na jakość i precyzję jego wykonania. Wygodny fotel ginekologiczny natomiast sprawi, że pacjentka całkowicie się odpręży, co ułatwi zrobienie zabiegu.

Równie intrygujący tekst umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę psychoterapeutka kraków i sprawdź, jakie treści tam odnajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Koagulator (więcej: Koagulator) stanowi urządzenie, które umożliwia lekarzowi dotarcie do każdego chorego miejsca, a przy tym nie powoduje bólu u pacjentki. Po wykonanym zabiegu nabłonek będzie odbudowywać się przez 3-5 tygodniu, nie powodując innych znaczących objawów. Niezbędne jest korzystanie z wcześniej wspomnianego urządzenia czyli lampy z lupą, bez niej nie możliwe jest zdiagnozowanie choroby, warto sprawdzić: TMC POLSKA - Professional Medical Store.


Nadżerkę można również leczyć kriokoagulacją (zamrażanie chorych komórek ciekłym azotem) lub fotokoagulacją (usuwanie nadżerki z wykorzystaniem fal świetlnych), jednak te metody nie gwarantują tak dużego powodzenia, jak w przypadku elektrokoagulacji. Jak można zauważyć leczenie nadżerki wcale nie jest długotrwałe i nieprzyjemne, dlatego dobrze jest poddać się tego rodzaju zabiegowi. Należy pamiętać, że zignorowana przypadłość może mieć wyjątkowo niekorzystne skutki, a nawet doprowadzić do nowotworu szyjki macicy. Koszt elektrokoagulacji nie wynosi zbyt dużo, a może mieć duży wpływ na stan naszego zdrowia, a nawet uratować nam życie.