Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Szukasz ciekawego miejsca na krótkie wakacje? To może na Dolny Śląsk, do Legnicy? Zobacz, co oferuje to miasto

Jest mnóstwo sposobów, aby dobrze spędzić wolny czas. Najczęściej w tego typu momencie planujemy czynny relaks lub znaczna dawkę lenistwa, czyli albo gdzieś jedziemy, by udać się na spacer, albo jesteśmy w mieszkaniu i nic nie robimy. To w której grupie jesteś jest zależne od wielu czynników, jednak z pewnością warto aktywnie spędzać czas. Nieistotne gdzie i jak, bo wszędzie można poczuć się całkiem miło.


pokój hotelowy
Author: bizmac
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli więc chcesz zagospodarować wolny czas i próbujesz znaleźć ciekawego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to pokoje hotelowe warszawa Legnica jest super decyzją: Jaka jest historia tego miasta? Ze względu na bliskość osad celtyckich, którepojawiały się się na równinie blisko Ślęzy, Legnicę powinniśmy możemy wziąć za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona wspomniana przez źródła rzymskie, powstała z kolei na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze zawarte w dokumentach oznaki osiedlania się Słowian na wspomnianym terytorium Legnicy wywodzą się z ósmego wieku. W tamtym bowiem czasie Legnica była centralnym grodem plemienia Trzebowian. Archeolodzy pokazują, iż w czasach rządów Mieszka I założono tu nowy gród, który posiadał formę tak nazwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto stało się stolicą Księstwa Legnickiego. Lokacja na prawie magdeburskim sprawiła, że już około 1264 roku postanowiono rozwijać miasto. Miasto ulokowało się także na zetknięciu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa. To sprawiło, że wystartował rozwój handlu i rzemiosła. W średniowieczu czerpano również zyski z wydobycia złota w kopalni w Mikołajowicach.


restauracja
Author: Mark Mrwizard
Source: http://www.flickr.com
Po wojnie Legnica pojawiła się na mocy postanowień konferencji poczdamskiej w granicach Polski. Jeszcze w maju 1945 Legnica doznała wielu strat, a rezultaty tego są nawet do dzisiaj widoczne, w niektórych miejscach. Dzięki dobrze zakonserwowanym poniemieckim budynkom wojskowym w mieście były garnizony Wojska Polskiego oraz Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej. Dziś Legnica to prężnie prosperujące miasto, a jednocześnie punkt wielu podróży, spotkań i konferencji. Miasteczko ma mnóstwo zalet, przede wszystkim jest nią to, że nie jest przytłaczające, jak wielkie metropolie. Jest tu mimo to ogromna baza noclegowa czyli komfortowe noclegi Legnica takie jak: .


Zobacz więcej na mapie: