Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak używać lampy do fototerapii?


Fototerapia to jeden z wyśmienitych sposobów wspomagających leczenie depresji. Jeśli nęka nas bezustanny niepokój, nerwowość, wahania nastroju, przesadne zmęczenie, zobojętnienie i ogólna bierność, być może my również cierpimy na depresję sezonową związaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zakupić lampę do fototerapii i zacząć zabiegi, aby jak najszybciej powrócić do świetnej formy.

Jak użytkować lampę?

fototerapia
Nade wszystko należy rozpocząć od tego, że sesje powinny być rozpoczęte jeszcze przed zauważeniem pierwszych objawów depresji, jeśli wiemy, że niniejsza dolegliwość nas dotyczy. Dobrze jest wystartować z fototerapią od momentu, gdy wieczory są coraz dłuższe, a dziennego światła coraz bardziej zaczyna brakować. Trzeba wykonywać minimum 3 seanse na tydzień, by efekty były faktycznie widoczne. Terapię można przeprowadzać przez cały okres jesieni i zimy. Jedna sesja powinna trwać chociaż pół godziny, natomiast najdłuższy czas to około 2 godziny. Dłuższe naświetlanie nie poprawi efektów, ale nie trzeba także bać się szkodliwego oddziaływania lampy .

Lampa do fototerapii jest bezwzględnie bezpieczna i nie może powodować oparzeń. W których godzinach wykonywać terapię? Najbardziej stosowne są godziny poranne a także wczesny wieczór.

Kiedy już przejrzysz ten artykuł, to spojrzyj również na pokrewne wątki, które zawierają nie mniej interesujące dane - one niesamowicie Cię wciągną.

fototerapia
Podczas zabiegu nie musimy patrzeć na źródło światła, zaś im bliżej twarzy mamy lampę, tym krócej prowadzimy naświetlanie. Światło musi padać na nas lekko z góry. Podczas terapii możemy zająć się własnymi sprawami, np. obejrzeć telewizję bądź czytać. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku sesjach, jednak czasami zdarzają się osoby, którym terapia nie pomaga. Wtedy dobrze jest zmienić kąt naświetlania, odległość albo zwiększyć czas trwania zabiegu i zaobserwować czy przyniosło to pożądane rezultaty.Na koniec należy zaznaczyć, iż terapia pomaga wyeliminować również wiele innych przypadłości, nie tylko depresję sezonową (zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć).

Odwiedź ten odnośnik - to żadnych wątpliwości świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie wahaj się zatem i sprawdź już teraz.

Coraz częściej stosuje się ją w przypadku chorób skórnych, otyłości, PMS czy niedomagań związanych z menopauzą. Fototerapia może spowodować znakomite rezultaty również w niniejszych schorzeniach. Warto jest sprawdzić czy jesteśmy podatni na jej oddziaływanie i na nowo odzyskać zadowolenie z życia.