uroczystość

Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Author: Superfoto.pl
W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.

Ubrannie do chrztu – w jakim sklepie najlepiej kupić?

Chrzest
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Chrzest to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć rzecz jasna powinno się podkreślić, że jest to przede wszystkim istotny dzień w życiu dziecka. Ale nie możemy ukryć, iż sam bohater tego dnia najczęściej nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń świadomie. Z kolei rodzice wręcz odwrotnie. Oni pragną, ażeby wszystko było jak najlepiej. Stresują się, pragną wszystko dopiąć jak najlepiej. Od potraw, poczęstunku, poprzez ubranka aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła małego dziecka.

Z jakiego powodu zakup sukni komunijnej bywa obecnie trochę kontrowersyjną czynnością

pierwsza komunia
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Mimo że do zimowej pory pozostało bądź co bądź całkiem sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodzice już rozpoczęli gorączkowe przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w dobrym hotelu rozsądniej jest nie odkładać na ostatni dzwonek. Te bardziej szykowne i równocześnie niedrogie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na zabawy weselne bądź imieninowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby - o dziewczęce suknie komunijne albo chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego rozgorączkowania.