kręgosłup

Masaż - sposób na relaks

masażystka podczas wykonywania masażu
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy siedzącą pracę, lub intensywnie uprawiamy sport często przydatny może być nam masaż. Wiadomo są to różne masaże. W odmienny sposób potraktowany zostanie pracownik biurowy, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przy biurku, a w inny sposób masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych ścięgien.

Praktycznie każda firma winna zaangażować fizjoterapeutę, który zajmie się masażem biurowym

masaż w pracy
Author: anokarina
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie wiele ludzi prowadzi siedzący styl życia. Jest to spowodowane głównie tym, że sporo czynności wykonywanych jest przy biurku z wykorzystaniem laptopa.

Zakres zabiegów fizjoterapeutycznych

Rehabilitacja po wypadku
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Dodatkowo, przed trzydziestką takich ludzi przybywa. A problem z całą pewnością sam nie zniknie. Jeśli już dziś nie zadbamy o swój kręgosłup.

Już dziś zdołamy zadbać o właściwą posturę kręgosłupa, ażeby później ustrzec się problemów zdrowotnych

kręgosłup
Author: Gideon Burton
Source: http://www.flickr.com
Już sam wysiłek powodujący zmęczenie może pobudzać boleść kręgosłupa. Już dziś trzeba zadbać o tą ważną i zasadniczą część naszego systemu kostnego. Kręgosłup odpowiada za pracę między innymi nóg oraz dłoni.

Masaż biurowy w pracy - w jaki sposób wygląda i jakie są jego korzyści?

relaks w pracy
Author: RelaxingMusic
Source: http://www.flickr.com
Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się teraz coraz popularniejszy i oferuje go bardzo wiele firm posiadających w swojej ofercie przeróżne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne połączone ze zdrowiem.

od kogo najlepiej znaleźć chętnie kupowany sprzęt rehabilitacyjny oraz protezy?

Bandaż, opatrunek
Author: jynmeyer
Source: http://www.sxc.hu
Prowadzimy bardzo niehigieniczny styl życia. Codzienne przesiadywanie za biurkiem może skutkować poważnymi zwyrodnieniami kręgosłupa i całego układu kostnego. Zwykle nie przejmujemy się tym też w domu, gdzie nadwyrężamy nasz kark, schylając się nad klawiaturą laptopa.

Sen, który leczy

Lekarz
Source: sxc.hu
Zdrowy i spokojny sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący świeży wygląd każdego dnia. Aby cały czas budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o paru elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, opuszczenie żaluzji oraz wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest wybór wygodnego łóżka i odpowiedniej poduszki, które podczas spania pomogą rozluźnić kręgosłup, stawy oraz mięśnie.

Czy masz dość chronicznego bólu pleców?

masaż
Source: flickr.com
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Ba, przed trzydziestką takich ludzi jest coraz więcej. A będzie tylko coraz gorzej. O ile w porę nie zadbamy o swój kręgosłup.

Jakim sposobem zatroszczyć się o swoje plecy?

Author: Wrocławskiego Parku Wodnego
Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia z pewnością jest marzeniem niezwykle dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które niejednokrotnie połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać w pewnej mierze atrakcyjny zarobek jest to stosunkowo trudne. Na naszej drodze pojawia się niezwykle multum przeciwności, przy których niezmiernie łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które nadzwyczaj w szeregu przypadków obok serca wymieniane są jako koronne miejsce naszego organizmu.

Chory kręgosłupa, czyli co nas łupie w krzyżu?

Kręgosłup
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Kondycja naszych kręgosłupów z roku na rok jest coraz to gorsza, kręgosłupowe przypadłości zataczają coraz szersze kręgi. Wysiedzieliśmy sobie te utrapienia. W pracy przed komputerem, w domu przed telewizorem, w aucie. Jeśli nie umiemy iść spacerkiem kilkaset metrów do sklepu po chleb, nie można się później zdumiewać, że rusztowanie naszego organizmu nie daje sobie rady.

Odprężające masaże w Warszawie, czyli w jaki sposób skutecznie odprężyć się po męczącym tygodniu.

masaż
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w świecie, w którym rytm życia zwiększa się z każdym kolejnym dniem. Doba bywa za krótka żeby połączyć pracę, przyjemności, obowiązki i jeszcze odnaleźć czas dla najbliższych. Wyjątkowo zdradliwym dla naszego kręgosłupa bywa się siedzący tryb życia. Osiem godzin każdego dnia i pięć dni w tygodniu daje nam prawie dwieście godzin miesięcznie. Dokładnie tyle czasu tracimy przed biurkiem w pozycji siedzącej.

Wady postawy a co za tym idzie bóle kręgosłupa nie są unikatem. Duża liczba uskarża się na nie, a średnia wieku osób zmagających się z tym dyskomfortem stale się spada.

Rehafit
Author: bwanderd
Source: http://www.flickr.com
Siedzący metodyka życia, brak aktywności energii dynamizmu fizycznej, niewłaściwa sposób odżywiania - sumato powoduje, że zaczynamy zwiększać na wadze. To z kolei prowadzi do pierwszych problemów z kręgosłupem .