kręgosłup

od kogo najlepiej znaleźć chętnie kupowany sprzęt rehabilitacyjny oraz protezy?

Bandaż, opatrunek
Author: jynmeyer
Source: http://www.sxc.hu
Prowadzimy wyjątkowo niehigieniczny styl życia. Wielogodzinne przesiadywanie za biurkiem może skutkować niebezpiecznymi schorzeniami kręgosłupa oraz naszych stawów. Zwykle nie myślimy o tym również w domu, gdzie nadwyrężamy mięśnie karku, schylając się nad klawiaturą komputera.

Odprężające masaże w Warszawie, czyli w jaki sposób skutecznie odprężyć się po męczącym tygodniu.

masaż
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w rzeczywistości, w której rytm codzienności zwiększa się z każdym kolejnym dniem. Doba bywa za krótka aby połączyć pracę, przyjemności, obowiązki i poza tym znaleźć chwilę dla najbliższych. Szczególnie groźnym dla naszego ciała okazuje się siedzący tryb życia. Osiem godzin dziennie i pięć dni w tygodniu daje nam prawie dwieście godzin miesięcznie. Dokładnie tyle czasu spędzamy przed biurkiem w pozycji siedzącej.

Praktycznie każda firma winna zaangażować fizjoterapeutę, który zajmie się masażem biurowym

masaż w pracy
Author: anokarina
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio mnóstwo osób prowadzi siedzący tryb życia. Jest to podyktowane przede wszystkim tym, że mnóstwo zadań realizowanych jest przy stole z wykorzystaniem laptopa.

Chory kręgosłupa, czyli co nas łupie w krzyżu?

Kręgosłup
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Kondycja naszych kręgosłupów z roku na rok jest coraz to gorsza, kręgosłupowe dolegliwości zataczają coraz szersze kręgi. Wysiedzieliśmy sobie te utrapienia. W miejscu pracy przed komputerem, w domu przed odbiornikiem telewizyjnym, w aucie. Jeżeli nie potrafimy iść spacerkiem paręset metrów do sklepu po pieczywo, nie można się później dziwić, iż rusztowanie naszego ciała nie daje sobie rady.

Już dziś zdołamy zadbać o właściwą posturę kręgosłupa, ażeby później ustrzec się problemów zdrowotnych

kręgosłup
Author: Gideon Burton
Source: http://www.flickr.com
Już sam wysiłek sprawiający zmęczenie może sprawiać boleść kręgosłupa. Już dzisiaj należy zadbać o tą znaczącą i zasadniczą część naszego kształtu kostnego. Kręgosłup odpowiada za pracę między innymi nóg oraz rąk.

Jakim sposobem zatroszczyć się o swoje plecy?

Author: Wrocławskiego Parku Wodnego
Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia bezsprzecznie jest marzeniem wybitnie dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które w wielu przypadkach połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać w pewnym sensie atrakcyjny zarobek jest to względnie trudne. Na naszej drodze pojawia się niezwykle multum przeciwności, przy których nadzwyczaj łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które niezwykle w szeregu przypadków obok serca wymieniane są jako nadrzędne miejsce naszego organizmu.

Sen, który leczy

Lekarz
Source: sxc.hu
Zdrowy i spokojny sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący świeży wygląd każdego dnia. Aby permanentnie budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pomieszczenia, w którym odpoczywamy, opuszczenie rolet oraz wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór wygodnego łóżka i odpowiedniej poduszki, które podczas snu pomogą rozluźnić kręgosłup, stawy oraz mięśnie.

Masaż - sposób na relaks

masażystka podczas wykonywania masażu
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy siedzącą pracę, lub intensywnie uprawiamy sport często przydatny może być nam masaż. Wiadomo są to różne masaże. W odmienny sposób potraktowany zostanie pracownik biurowy, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przy biurku, a w inny sposób masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych ścięgien.

Zakres zabiegów fizjoterapeutycznych

Rehabilitacja po wypadku
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Dodatkowo, przed trzydziestką takich ludzi przybywa. A problem z całą pewnością sam nie zniknie. Jeśli już dziś nie zadbamy o swój kręgosłup.

Masaż biurowy w pracy - w jaki sposób wygląda i jakie są jego korzyści?

relaks w pracy
Author: RelaxingMusic
Source: http://www.flickr.com
Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się teraz coraz popularniejszy i oferuje go bardzo wiele firm posiadających w swojej ofercie przeróżne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne połączone ze zdrowiem.

Czy masz dość chronicznego bólu pleców?

masaż
Source: flickr.com
Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie uskarżał się na bóle kręgosłupa. Ba, przed trzydziestką takich ludzi jest coraz więcej. A będzie tylko coraz gorzej. O ile w porę nie zadbamy o swój kręgosłup.

Wady postawy a co za tym idzie bóle kręgosłupa nie są unikatem. Duża liczba uskarża się na nie, a średnia wieku osób zmagających się z tym dyskomfortem stale się spada.

Rehafit
Author: bwanderd
Source: http://www.flickr.com
Siedzący metodyka życia, brak aktywności energii dynamizmu fizycznej, niewłaściwa sposób odżywiania - sumato powoduje, że zaczynamy zwiększać na wadze. To z kolei prowadzi do pierwszych problemów z kręgosłupem .