Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Bardzo szczęśliwe dziecko, czyli jakie bajki i motywy bajkowe wyróżniają się dzisiaj pośród dzieci uznaniem

Każdy z nas będąc dzieciakiem oglądał różne wieczorynki. Obecnie niewiele się w tej kwestii nie zmieniło. W dalszym ciągu nasze maluchy bardzo chętnie spędzają czas, podziwiając swych ulubionych bajkowych bohaterów. Czy słynna myszka Miki dalej jest popularna. Czy Żwirek i Muchomorek to bohaterowie nadal znani naszym pociechom?
gry dla dzieci
Author: Cristian Bortes
Source: http://www.flickr.com
Z całą pewnością sporo się zmieniło, jeśli mowa jest o bajkach. Obecnie maluchy oglądają bajki nieco inne niż te, które niegdyś sami oglądaliśmy. Nie znaczy to mimo wszystko, iż nie ma dzieci, które nie oglądają tych bajek, jakie oglądali także ich rodzice. Znaną bajką, która nadal zyskuje uznanie dzieci jest „Żwirek i Muchomorek”.

Interesują Cię takiego rodzaju artykuły? Masz chęć na to, żeby poznać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://ipschool.pl/pl/z-zycia/standardy/) informacji. Wszystko znajdziesz w tym linku.

To bajka zdecydowanie pogodna oraz niezwykle kolorowa (sama czasem oglądam bajkę "żwirek i muchomorek"). Bez wątpienia właśnie takimi elementami podbija serca dzieci. Współczesną bajką, jaka jest ciekawa dla najmłodszych jest świnka Pepa. To bajeczka, której strona graficzna może nieco szokować samych rodziców. Świnka Pepa nie przypomina bowiem za bardzo grafiki, którą sami znamy z bajek za czasów naszego dzieciństwa. Współczesnym dzieciom bardzo się jednak podoba. Hitem są również bajki Lego. Każdy kogo interesuje temat taki jak bajki Lego powinien wiedzieć, iż Lego Hero Factory to także ogromny fenomen pośród naszych dzieciaków.


Bajeczki spełniają w życiu wszystkich dzieci dużą rolę. Generalnie uprzyjemniają dzieciństwo, ale także uczą rozmaitych rzeczy. Dzieci z bajek czerpią całymi garściami. Waśnie z tego powodu na tyle istotne jest, aby wybierać bajki dla naszych dzieci z rozsądkiem (podoba jej się swinka pepa). Z pewnością pociechy nie powinny oglądać bajek, gdzie znajdą się przemoc i agresja. Tego typu bajki odbiją się wówczas źle na psychice maluszka. Mogą sprawić, że maluch sam zacznie zachowywać się bardzo agresywnie. Dlatego zanim pozwolimy obejrzeć dziecku jakąś bajeczkę powinniśmy ją dobrze poznać sami. To jedyny sposób, by mieć pewność, że zawiera ona treści dostosowane dla dziecka.