Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakie soczewki kontaktowe kupić?

Liczba osób na terenie naszego kraju, które z przyczyn zdrowotnych muszą zakładać na nos szkła korekcyjne jest naprawdę duża. Wskazać można jednak sytuacje, kiedy noszenie okularów nie jest komfortowe. Stąd na przykład wynika ogromna popularność soczewek kontaktowych.


soczewka na palcu
Author: Fiona Henderson
Source: http://www.flickr.com
Dużo osób zmuszonych do noszenia szkieł korekcyjnych ze względów praktycznych wybiera nie okulary, ale soczewki kontaktowe. Noszenie okularów jest mało wygodne, a w przypadku osób uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe może być naprawdę niebezpieczne. Osoby, które wybrały soczewki zamiast okularów bez wątpienia mają bardzo duży wybór. Najbardziej klasyczny podział soczewek bierze pod uwagę kryterium czasu przez jaki mogą być noszone. Do najbardziej popularnych soczewek należą w związku z tym soczewki przeznaczone do noszenia jednego dnia. Ale do wyboru mamy również soczewki, które można używać wielokrotnie.

Przejdź do wpisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem i czytaj więcej klinika leczenia kręgosłupa poznań na ów temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Wśród tych popularnością cieszą się soczewki dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Kolejnym kryterium, według którego można podzielić soczewki to zastosowany materiał. Można więc w tym przypadku mówić o soczewkach twardych oraz miękkich. Soczewki o charakterze miękkim wytwarza się z hydrożelu lub z połączenia hydrożelu i silikonu. Te twarde wytwarzane są ze specjalnego typu szkła. Jest to szkło organiczne. Zdecydowanie bardziej komfortowe jest noszenie soczewek miękkich, ale nie przy każdym rodzaju wady wzroku można je stosować. Wśród soczewek wyróżnić można nie tylko szkła korekcyjne, które nosi się zamiast tradycyjnych okularów, ale także soczewki określane jako kosmetyczne. Po te soczewki bardzo często sięgają osoby, które uwielbiają zmieniać barwę swoich oczu.


soczewki
Source: foter.com
Wybór szkieł kontaktowych jest na chwilę obecną bardzo duży. Wśród nich na uwagę zasługują soczewki Bausch & Lomb. Wśród szkieł kontaktowyh tej firmy znajdziemy na przykład soczewki Biotrue ONEday. Soczewki o tej właśnie nazwie to nowoczesne soczewki przeznaczone do noszenia przez jeden dzień. Posiadają zawartość wody 78%, a więc identyczną, jak w rogówce, co powoduje uczucie komfortu. Odpowiednia przepuszczalność tlenu, którą gwarantują soczewki Biotrue ONEday 30 wpływa na dobrą kondycję oka. Bausch & Lomb oferuje także soczewki Purevision 2 HD, które zostały opracowane przede wszystkim z myślą o kierowcach i osobach, które pracują z komputerem. Soczewki Purevision 2 HD zmniejszają poświatę, jaką daje na przykład monitor, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnym widzeniem, także jeśli pomieszczenie nie jest najlepiej oświetlone.