badanie

Jeśli zamierzasz wyglądać naprawdę modnie, to pamiętaj, iż opłaca się godzić się konkretne nowoczesne sposoby

szyld optyka
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Chociażby wiele ludzi mających okulary uznaje, iż te nie prezentują się zbyt ciekawie. I tutaj już są w dość dużym błędzie. Faktycznie jeśli chodzą na co dzień w identycznych okularach, które posiadają już co najmniej kilka lat, to niestety nie ma co się dziwić, że wygląda się co najmniej staromodnie. Jednak nie zapominajmy o tym, iż w chwili obecnej istnieją spore możliwości, żeby zaradzić temu modowemu kłopotowi.

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu każdego jednego człowieka

badanie
Author: Unimil
Temu nikt nie zaprzeczy. Tempo i styl życia, stres - to wszystko ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Coraz częściej poważne choroby spotykają młodsze osoby i to nie jest korzystny znak na przyszłość.


To przykre, ale to my sami niezwykle często nie chcemy pamiętać o profilaktyce.

Czy należałoby robić cykliczne badanie wzroku?

patrzenie na tablcę przez okulary
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Multum ludzi uważa, że do okulisty trzeba chodzić jedynie wtedy, gdy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Rzecz jasna gdy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy czy pogorszenie widzenia, koniecznie winniśmy iść do okulisty. Wizyty tej nie powinniśmy również odkładać na potem. Niemniej jednak pożądane byłoby też robić okresowe badania wzroku. Z jakiej przyczyny?

Niezbyt dobrze widzisz? Dowiedz się, co powinieneś zrobić i gdzie pójść, aby móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go cenimy tak bardzo, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być bez niego. Teraz w RP wzrok bada się już noworodkom.

Czym jest cukrzyca oraz jak można z nią walczyć? Jakie środki należy podjąć, żeby móc ją w pełni kontrolować?

Cukrzyca
Author: Virada da Saúde
Source: http://www.flickr.com
Przebiegła oraz często wykluwająca się przez lata choroba w wielu przypadkach nie daje żadnych objawów. Czy bez względu na to można ją na czas wykryć? Można, jednak niezbędne stają się w tym celu odpowiednie badania. Które badania są niezmiernie istotne w rozpoznaniu tej choroby?