Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Aktualne metody usuwania wad wzroku.

Od dekad człowiek boryka się z niezliczonymi schorzeniami i defektami fizjologicznymi, które utrudniają życie w świecie.

Może nie najgorszymi z nich, lecz uniemożliwiający właściwe postrzeganie rzeczywistości, są defekty wzroku. Astygmatyzm jest społecznie znanym schorzeniem aparatu wzroku, lecz mało z nas wie, na czym on bazuje. Sporo ludzi cierpiących na tę wadę, nim zdecyduje się na odwiedziny u lekarza, przez długi czas uznaje, iż ostrość ich widzenia nie uległa pogorszeniu, lecz oczy mocniej się męczą.

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to tym, że rogówka nie ma powierzchni sferycznej ale ma niewielkie nierówności na swej powierzchni. W wyniku czego, wiązki świetlne nie ogniskują się w tym samym miejscu i ukazują niewyraźny obraz na siatkówce. Jest to dość częsta dysfunkcja, czasem niepotrzebna jest interwencja okulisty, leczy się ją w czasie, gdy komplikuje codzienne prace.

Zaloguj się na witrynę twórcy - tam odnajdziesz masę interesujących informacji, które rozszerzą Twoją wiedzę na zaprezentowany tu świeży temat.

Żeby dowiedzieć się więcej o leczeniu astygmatyzmu wystarczy wpisać frazę: „astygmatyzm operacja cena”- zobacz np.: Od wielu lat w naszym kraju, możliwa jest laserowa korekcja laserowa wzroku. Nie zalicza się ona do niedrogich zabiegów, lecz wyróżnia się całkowitąskutecznością i małą inwazyjnością

Dzięki jej zastosowaniu chory nie potrzebuje więcej nosić okularów. Z tej metody skorzystało już wiele milionów ludzi na całym świecie. Założeniem zabiegu jest skrupulatne wymodelowanie sfery rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do niego promienie świetlne były ogniskowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Właściwości promienia światła laserowego projektowane są oddzielnie dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone podczas badania chorego. Laser excimerowy, bo taką nosi nazwę,usuwa w trakcie zabiegu kolejne mikroskopijne warstwy rogówki, aż do całkowitego zniszczenia nierówności jej sfery.okulista w swoim gabinecie
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Istnieje wiele metod laserowej korekcji używanych dziś w Europie (Optegra). Jedną z nich jest metoda PRK, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu wiązką lasera jej powierzchniowych warstw. Po zabiegu rogówka potrzebuje kilku dni na odbudowę nabłonka. Na ten czas zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która jest usuwana po upływie około tygodnia. Dzięki użyciu lasera do korekcji wad wzroku, człowiek nie potrzebuje używać okularów lub soczewek. Metoda ta nie jest nowinką techniczną, a sprawdzonym przez miliony ludzi zaawansowanym zabiegiem, który gwarantuje pełną skuteczność. Ponadto, zabieg jest w pełni programowalny i w całości wykonywany przez oprogramowanie komputerowe. Dlatego pomyłka lekarza nie wchodzi w grę.