Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Istny raj dla małej dziewczynki - zabawki z duszą

W obecnych czasach, kiedy pęd za nowościami ogarnął praktycznie wszelkie sfery naszej egzystencji, na szczęście w pewnych aspektach można zaobserwować powrót do tradycyjnych wzorców.


drewniany domek dla lalek
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom obserwowane jest to w świecie zabawek.


Spektakl „WALIZKA”
Author: Teatr Żydowski
Source: Teatr Żydowski


Drewniany domek dla lalek to na pewno najlepsze wspomnienie dzieciństwa każdej kobiety.

Wypytujecie nas czasami o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Wystarczy wejść w poniższy link i można zobaczyć tu (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/korepetycje-informatyka/) następne interesujące wpisy.

Dostawałyśmy je po kuzynkach, a jeżeli miałyśmy szczęście, to ten domek (https://www.domki-letniskowe.pl/) zrobił nam tata albo rodzicom udało się go jakimś cudem kupić. Potrafiłyśmy spędzać długie godziny bawiąc się w rodzinę, aranżując lalkom pokoje, posyłając je do pracy, organizując śluby i tak dalej. Poprzez to ogromnie rozwijała się nasza wyobraźnia, zdolności wczuwania się w rozmaite role i o wiele więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie jedynie cieszył oko, ale również cechował się ogromną trwałością. Poza tym zawsze dało go się łatwo odnowić. Przez pewien czas domki stworzone z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki - domki z plastiku -Nefere ma domki dla lalek. Nietrwałe, mniej stabilne, proste w montażu, ale na tyle delikatne, że bardzo szybko niszczały. Na szczęście te czasy minęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.


Taki sam powrót ma miejsce w wypadku innego typu zabawek przeznaczonych dla dziewczynek - . Po dziesięcioleciach, w których królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót tradycji, ku ogromnej radości szczególnie starszego pokolenia, choć dziewczynki są równie zadowolone - w sklepach pojawiły się lalki szmaciane.
Mają one ogromną przewagę nad tymi stworzonymi z plastiku - mogą robić za przytulankę, da się je prać, można z nimi spać, są mięciutkie, a poza tym można je dawać dziecku od najmłodszych lat: pozbawione są elementów, które grożą połknięciem. Warto je kupować dzieciom, bo istnieją ogromne szanse, iż staną się one ich ulubionymi zabawkami.