Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Lotnisko we Wrocławiu - jak tam dojechać?

Każdego dnia, a szczególnie w sezonie wakacyjnym, mnóstwo osób udaje się do miejscowości Wrocław z zamiarem podjęcia lotu w przestworzach. Gdyż lotnisko w tym punkcie posiada sporą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą na tym obszarze. Dlatego tez dużo ludzi z pobliskich miejscowości ściąga tutaj, żeby odbyć dalszą podróż. Lecz jaki środek transportu wybrać aby droga była dla nas najbardziej wygodna?

Jak duża jest odległość od centrum miasta do lotniska? Czy opłaca się tam udać prywatnym samochodem?
lotnisko
Author: Mike Petrucci
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, mamy sprawny pojazd, którym lubimy pokonywać większe dystanse, należy udać się tam własnie za pomocą auta. Gdyż parking przy lotnisku jest całkiem tani, za cały tydzień użytkowania zapłacimy tylko czterdzieści złotych. Jeżeli wliczymy to sobie do wydatków z wakacji nie będzie to dla nas spory koszt. Poza tym, nawet jeśli Wrocław nie jest nam zbytnio znanym miastem, bez problemu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego dzielnicy, bowiem znaki są bardzo systematycznie rozmieszczone, porównaj . Umieszczone jest ono na peryferiach, lecz jeszcze w granicach miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są bardzo komfortowe i odpowiednio połączone.

Jeżeli jednak nie posiadamy swojego samochodu, parking przy lotnisku nam się nie zda, należy wybrać odmienny rodzaj komunikacji. Gdy już dojedziemy do miasta pociągiem, zaraz obok głównego dworca mieści się pętla autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena biletu jest standardowa, jest to bowiem transport
parking
miejski, dlatego koszt praktycznie będzie zerowy.Jedynym mankamentem są duże zbiorowiska w autobusie, trasa jest całkiem spora, trwa nieco ponad pół godziny, a większość pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj wewnątrz panuje duży ścisk. Sytuacja najbardziej uciążliwa jest w okresie upałów. Kolejną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas kosztować od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od korporacji, z której usług skorzystamy.

Zainteresowały Cię dodatkowe info (https://entrevilles.pl/imprezy/) podane w tym artykule? Bardzo miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu spod dworca. W porównaniu z innymi, większymi miastami, szczególnie za granicą, punkt lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od starówki - sprawdź więcej. Można się doń udać autem, który trzeba odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko w zależności od naszych upodobań i środków.