Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Fizjoterapia - jaka to profesja? Kto jest w stanie zostać specjalistą w tej dziedzinie? Jakie kryteria powinniśmy spełnić?

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który trudni się prowadzeniem zabiegów fizjoterapeutycznych podczas terapii, rehabilitacji czy profilaktyce. Ma on zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, z zaburzeniami neuromięśniowymi i mięśniowo-szkieletowymi, z ludźmi po amputacjach.

fizjoterapeuta
Author: UC Physiotherapy
Source: http://www.flickr.com
Zadaniem terapeuty jest powstrzymanie następujących zmian w organizmie, poprawienie sprawności ruchowej a także działalność profilaktyczna przez stosowanie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży oraz ćwiczeń. Rozpoczynając pracę z pacjentem fizjoterapeuta powinien uwzględniać wszystkie przeciwwskazania zdrowotne do zastosowania określonej terapii oraz we właściwy sposób dopasowywać ćwiczenia oraz zabiegi, żeby odniosły wymagany skutek.

Fizjoterapeuta powinien być osobą otwartą, łagodną, potrafiącą blyskawicznie nawiązywać znajomość ze swoim pacjentem. Dla postępów w fizykoterapii duże znaczenie ma częsta motywacja pacjenta i zachęcanie do realizowania zaleconych ćwiczeń i zabiegów, nawet jeżeli sprawiają ból. Fizjoterapeuta (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) powinien być osobą cierpliwą, jaka do każdego podchodzi indywidualnie. Ponieważ w swoim działaniu fizjoterapeuta często pracuje z ludźmi wiekowymi czy niepełnosprawnymi powinien potrafić wzbudzić w nich zaufanie i mieć do nich właściwe podejście.Ćwiczenia fizjoterapeutyczne
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Zawód fizjoterapeuty jesteśmy w stanie wykonywać po ukończeniu studiów wyższych na kierunku fizjoterapia. Zależnie od uczelni nauka jest w stanie trwać 3 lata (studia pierwszego stopnia) w trybie stacjonarnym, albo trzy i pół roku w przypadku studiów zaocznych (istnieją również studia 4,5-roczne). Studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata i umożliwiają pracę w zawodzie fizjoterapeuty.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie CBCT kraków, który w tamtym miejscu się znajduje, też jest coś ciekawego!

Jesteśmy w stanie również kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, które trwają dwa lata i kończą się zdobyciem tytułu magistra, z możliwością kontynuowania kształcenia na studiach doktoranckich. Od fizjoterapeutów oczekuje się także ciągłego doszkalania się, co jest związane z pojawiającymi się nowatorskimi sposobami prowadzenia terapii. Kursy dla fizjoterapeutów pozwalają na osiągnięcie właściwych certyfikatów, dzięki jakim możliwe jest dalsze kształcenie. To gwarancja, iż zabiegi stoją na najbardziej wysokim poziomie, a korzysta na tym każda ze stron. Klienci, bo mogą liczyć na najbardziej pokaźną jakość usług, a również fizjoterapeuta, który dzięki innym poleceniom od zadowolonych klientów uzyskuje większą popularność, co przekłada się na jego zarobki.