Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zadbaj o swój uśmiech - czyli co robić kiedy zauważymy problemy z uzębieniem?

Postępujące sukcesy w szerokim zakresie leczenia dają nam olbrzymie możliwości. Jesteśmy w stanie przeprowadzać z pełnym sukcesem złożone operacje albo też znacznie poprawiać komfort naszego funkcjonowania. Postęp nie ominął również takich dziedzin jak stomatologia czy też ortodoncja. Sporej ilości z nas dentysta nie kojarzy się zbyt pozytywnie.

dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Obawa przed wizytą u dentysty musi jednak ustąpić przed siłą racji, jakie mówią, że zadbany i zdrowy uśmiech (polecamy piaskowanie zębów kraków) ma dużo większy wpływ na nasze zdrowie niż myślimy. Oczywiście opłaca się dbać o zęby i zapobiegać problemom przez właściwą higienę jamy ustnej jak i profilaktyczne, sprawdzające wizyty w klinice stomatologicznej.

Szalenie ważną kwestią jest również właściwie dopasowana szczotka do zębów ale również pasta do zębów a także (lekceważone przez sporą ilość z nas) nitkowanie. Wielokrotnie przydarza się jednak, iż na ratunek zęba może być już za późno. Sporo osób martwi fakt całkowitej utraty zęba. Na szczęście w obecnych czasach mamy sposobność uzupełnienia ubytków przez właściwie przygotowane implanty. Są to małe, tytanowe śruby, jakie są umiejscawiane w kości szczęki stanowiąc zastępstwo dla korzenia zęba. Na zakończenie tej śruby jest nakładana korona porcelanowa lub też ceramiczna. Dobrze dobrane implanty Katowice cennik wyglądają prawie identycznie jak prawdziwy ząb a także w pełni spełniają dokładnie te same funkcje. Dzięki zastosowaniu takiej techniki zdecydowanie jest w stanie poprawić się jakość naszego życia.

Jeżeli chodzi tymczasem o wady zgryzu to takimi skazami zajmuje się sekcja stomatologii którą jest ortodoncja. Nie wszyscy ludzie mogą pochwalić się się naturalnie prostymi zębami, które oddalone są między sobą w równych odstępach. Wiele jednak ludzi ma kłopoty związane z różnego typu wadami zgryzu, nierównymi odstępami pomiędzy zębami czy także nienaturalnie zrotowanymi zębami. Podobnymi sytuacjami para się właśnie ortodoncja (więcej znajdziesz tutaj: link).


Miasto Katowice zapewnia dostęp do specjalistów w tej dziedzinie. Spora część problemów ortodontycznych rozwiązuje się przez nałożenie na zęby właściwie spreparowanego i dobranego aparatu dentystycznego. Wizyta u specjalisty ortodonty zaczyna się od rozeznania jak i sprawdzenia stopnia powstałego problemu. Na początkowej wizycie mogą być również wykonane zdjęcia wewnątrz i zewnątrz ustne oraz wyciski. Dokładna ocena defektu zgryzu pomoże w stworzeniu wzorcowo dopasowanego aparatu dentystycznego.