Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy konieczna będzie proteza?

Utrata nawet jednego ząbka jest kłopotem, a gdy jest to więcej aniżeli jeden ząb... Wtedy problem może stać się dramatem. Szczęściem dziś protetyka jest na takim poziomie, iż bezzębność nikomu nie zagraża.


Deficyty powinny być jak najszybciej uzupełniane, ponieważ zaniechanie tego doprowadzić może do poruszania się i obracania zębów sąsiadujących z luką, "przedłużania się" ząbków przeciwstawnych jak też zanikaniu kości.
obiad
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com


Przed leczeniem protetycznym nieodzowne jest leczenie zachowawcze - zlikwidowanie próchniczych ognisk, fachowe oczyszczenie ząbków, względnie kanałowe leczenie.


produkt
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


Protezy nastręczają szczególnej troski o higienę jamy ustnej -> oficjalne źródło. Atencji wymaga zwłaszcza okolica przydziąsłowa koron i mostów, ze względu na tendencję do gromadzenia się nazębnej płytki jak też trudności w jej oczyszczaniu. Ruchomą protezę powinno się oczyszczać szczegółowo po każdym posiłku, co najmniej dwa razy dziennie. Najlepiej stosować dwustronne szczoteczki do protez, jakie dzięki znakomicie uformowanemu włosiu umożliwiają oczyszczenie nawet z trudem osiągalnych miejsc. Istotną sprawą jest klej do protez, jaki ma poprawiać jej utrzymanie w jamie ustnej przez jak najdłuższy okres. Klajster stosuje się w ten sposób, że nakłada się go na protezę, jaką w następnej kolejności lokuje się na miejscu jak też trzyma przez parę momentów przyciśniętą do dziąseł oraz podniebienia.
Tworząca się mięciutka warstewka między dziąsłami a protezą gwarantuje wygodę, łagodzi objawy związane z ocieraniem się protezy o podniebienie i chroni przed nagromadzaniem się pozostałości pożywienia pod protezą. Wszelki protetyk warszawa wola poleci ci odpowiedni klej.
Tags: