Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Haluksy - jak im zapobiegać?

Większość z nas chciałaby posiadać piękne, zadbane nogi. W szczególności w miesiącach letnich, kiedy ochoczo zakładamy niezakrywające stopy obuwie pragniemy, aby wyglądały w nich one idealnie. Niestety tak jak wszystkie inne części naszego ciała, tak i stopy mogą cierpieć na różne choroby czy ulec zniekształceniu. Jednym z bardzo częstych kłopotów zarówno kobiet, jak i mężczyzn, są haluksy. Czym właściwie są haluksy?

sposoby na haluksy
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
W potocznej mowie bardzo często mówi się na nie „paluch koślawy”. Jest to typowa choroba zwyrodnieniowa. Do najważniejszych przyczyn haluksów powinniśmy doliczyć m.in. nadwagę, noszenie nieodpowiednich butów, stojący tryb życia lub też płaskostopie.

To właśnie z tych powodów zazwyczaj "dopada" nas „paluch koślawy”. Powinniśmy wiedzieć, iż w najbardziej skrajnych przypadkach okazuje się, iż leczenie jest nieskuteczne, konieczna jest wówczas operacja haluksów .

Okazuje się też, że haluksy przyczyniają się nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu naszej stopy. W wielu przypadkach utrudniają nam normalne funkcjonowanie, a jednocześnie często towarzyszy im niemały ból i trudności w chodzeniu. Niestety w wielu przypadkach sami jesteśmy odpowiedzialni za pojawienie się tego problemu, głównie poprzez zakładanie niewłaściwego obuwia.

To niedobra wiadomość w głównym stopniu dla kobiet, które lubią zakładanie butów na bardzo wysokich obcasach. Niestety takie obuwie powoduje niezwykle duże obciążenie dla przedniej części stopy. Ponadto buty z dużym czubkiem znacząco zwiększają ucisk, co może przyczynić się do zmiany kształtu naszych palców, rozwoju płaskostopia poprzecznego czy towarzyszącego tym bólu. Wszelkiego typu problemy przyczyniają się do tego, iż stopa zaczyna nieco inaczej pracować, najczęściej zupełnie inaczej niż jesteśmy do tego z natury przystosowani, dlatego też wszelkie pojawiające si www.artemed.pl/szpital/operacje-i-zabiegi#3 reak-->

Jeżeli odnotujemy u siebie wszelakie objawy zniekształcenia stopy, należy natychmiast pomyśleć nad tym, w jaki sposób możemy im skutecznie przeciwdziałać, by nie przyczyniać się do rozwoju choroby. Jeżeli zauważamy, iż objawy się nasilają, koniecznie powinniśmy się skontaktować z lekarzem specjalistą artemed.plktóry doradzi nam, w jaki sposób zapobiegać dalszym konsekwencjom.