Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy niezbędne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, specjalistycznie nazywane endodoncją, nie należy do wyczekiwanych zabiegów dentystycznych. Niestety jednak w niektórych okolicznościach zabieg kanałowy jest podstawą.


Narzędzie dentystyczne
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Warto pamiętać również, że leczenia kanałowego nigdy nie powinniśmy odkładać. Powinniśmy zatem dowiedzieć się, w jaki sposób zdiagnozować u siebie ubytek zęba, który może oznaczać tylko leczenie kanałowe.

Najbardziej widocznym objawem bywa zmiana barwy naszego zęba. Jeśli zatem zauważamy, iż ząb ma trochę inny odcień niż pozostałe, powinniśmy udać się do profesjonalisty. W wielu sytuacjach można zauważyć, iż jest on znacznie wrażliwszy nie tylko na zmiany temperatur, ale także na nadgryzienia lub nawet każdy dotyk. Konsultacja z dentystą jest konieczna, gdy ząb jest pęknięty albo też nadłamany. W przypadku niektórych osób może ujawnić się również na dziąśle obok zęba niewielki pęcherzyk, z którego sączy się ropa. Kiedy odnotujemy u siebie takie przypadłości, najpewniej pomocny będzie endodonta (strona).

Oczywiście stomatolog z Aurident we Wrocławiu realizuje zabieg leczenia kanałowego zupełnie bezboleśnie. Czasami niezbędny jest jeden zabieg, jednak w wielu okolicznościach odbywają się dwie, a nawet trzy wizyty u specjalisty. Przeciwieństwo do zabiegów kanałowych jest dość drastyczne,
Zielony fotel dentystyczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
bowiem wiąże się z totalnym wyrwaniem chorego zęba. Warto zatem interweniować zanim nie jest za późno.

Odpowiednio wyleczony kanałowy ząb zapewne posłuży nam przez wiele lat bez konieczności ponownej pomocy specjalistycznej. Niestety niekiedy okazuje się, iż po paru albo kilkunastu latach konieczne jest ponowne leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest zazwyczaj w znieczuleniu i w pozycji leżącej, która umożliwia pacjentowi zrelaksowanie się, natomiast dentyście zapewnia komfortową pracę oraz lepszy dostęp do leczonego zęba.

Podczas leczenia używane są specjalne sprzęty. Dzięki nowoczesnym sprzętom stomatolog we Wrocławiu ma możliwość na bieżąco obserwować efekty leczenia bez konieczności przerwania zabiegu. Do zabiegów kanałowych niezbędne są również odpowiednie materiały, które pozwalają na prawidłowy przebieg zabiegu. Należy jednak pamiętać o tym, że im wcześniej udamy się na wizytę u dentysty, tym większe szanse, iż leczenie kanałowe przebiegnie bez większych komplikacji.
Tags: