Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zabiegi okulistyczne, z których opłaca się zrobić użytek na terenie całej Unii Europejskiej.

Bezsprzecznie będą takie zabiegi z zakresu okulistyki, z jakich warto korzystać na terenie całej UE, bo nie ma potrzeby oczekiwać dłużej w kolejkach, tak jak jest to w przypadku operacji przeprowadzanych w Polsce. W związku z tym jeżeli będziemy zakwalifikowani do określonego zabiegu to powinniśmy się dopytać okulisty, czy będziemy mieli możliwość skorzystania z tej alternatywy. Nikt w końcu nie chce czekać nazbyt długo na rezultaty leczenia i każdemu będzie należeć się wzorcowa opieka medyczna.

pacjent
Author: speedoglyn1
Source: http://www.flickr.com
To, co pozostaje w tej kwestii nie do przyjęcia, to niestety to, że na terenie Polski nie wolno sobie obecnie pozwolić na taki zabieg. Świadczy to bardzo źle o stanie rodzimej służby zdrowia. Na szczęście, odkąd weszła w życie Dyrektywa Transgraniczna to chorzy będą mieć więcej możliwości niż niedawno i z pewnością czymś pozytywnym jest to, że tak często z nich robią użytek. Przykładowo, wybranym z bardziej docenianych oraz dobieranych zabiegów poza Polską jest operacja zaćmy w Czechach i te osoby, które dotychczas przekonały się na jej zrobienie nie narzekają na to wcale. Szczególnie, że mogą liczyć na zwrócenie kosztów.

Na podobnej zasadzie, dotyczy to wielu innych zabiegów z zakresu okulistyki i kiedy tylko zbierze się właściwą dokumentację medyczną to można oczekiwać, iż zabieg zostanie zrefundowany. Polski NFZ chociażby pod takim kątem pokazuje, że troszczy się o pacjentów - Strona internetowa. Dlatego te osoby, jakie zostaną zakwalifikowane do operacji okulistycznej powinny jak najprędzej doinformować się, co mogą robić, żeby być przyjętym do wykonania zabiegu poza granicami kraju. Należy w końcu zrobić to, co tylko umożliwione, aby ulepszyć własny stan zdrowia.oko ludzkie
Author: Eivind Sorgenfryd
Source: http://www.flickr.com
Mieszczące się w Czechach, ale i inne europejskie szpitale coraz bardziej podnoszą poziom świadczeń i tym sposobem są mocniej przygotowane na to, żeby przyjmować chorych z Polski, jak i z pozostałych państw członkowskich. Koordynacja lekarska między państwami Unii Europejskiej pozostaje na najwyższym poziomie i polscy chorzy mogą na tym korzystać. W największej mierze zaś usatysfakcjonowani są w takim momencie tacy, jacy decydują się na zabiegi z obszaru takiej jak okulistyka. Wystarczy, iż znajdą łóżka rehabilitacyjne w Czechach i tam poddają się zabiegowi jaka zakwalifikowana jest do zwrotu kosztów.