Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami trzeba ćwiczyć po zdjęciu gipsu, zalety rehabilitacji w tym czasie.

Każde złamanie kości czy to będzie noga, ręka czy nawet któryś z palców będzie się wiązać z koniecznością unieruchomienia kończyny. Czas chronienia takiego złamania w gipsowej osłonie będzie zależało od wielu rzeczy, najczęściej jest to jednak parę tygodni, w czasie których wszystko powinno być unieruchomione żeby mogło się prawidłowo zrosnąć.

złamana noga
Author: Tyler Karaszewski
Source: http://www.flickr.com
Po ściągnięciu gipsu większość kontuzjowanych, szczególnie tych, którzy mieli coś złamane po raz pierwszy przeżywa ogromny szok, gdy wychodzi, że nie mogą oni żadnym sposobem poruszyć kończyną. Jednak to będzie zjawisko normalne, bo przez okres noszenia gipsu z użytku są wyłączone również mięśnie. Kilka tygodni bez żadnego działania sprawia, że po tym okresie zmuszenie ich do działania jest bardzo trudne. Z tego też powodu zakończenie etapu unieruchomienia kości jednocześnie zaczyna kolejny epat, to znaczy dojście do całkowitej fizycznej sprawności. Jest to bardzo ważna część procesu leczenia, przez wiele osób jednak trochę lekceważona, bo dobrze wykonana rehabilitacja umożliwi wrócenie do pełnego zdrowia. I odwrotnie, jeśli będą wtedy zaniedbania, to zakończyć się mogą tym, że już przez resztę życia ktoś nie odzyska pełnej sprawności.Rehabilitację dobrze jest przeprowadzać przy nadzorze doświadczonych lekarzy. Z reguły po usunięciu gipsu chory otrzyma skierowanie do poradni, która się zajmuje takimi rzeczami. Niestety w naszym kraju przeważnie terminy są tak odległe, że czekanie nie bardzo ma sens. W takim przypadku należy chociażby podejść do rehabilitanta, który zaprezentuje zestaw ćwiczeń, i samemu wziąć się do pracy. Bardzo przydatny może być w tym internet, w wielu miejscach można trafić na dokładne zestawy ćwiczeń, jakie można zrealizować w czasie dochodzenia do pełnej formy.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło (http://www.sklep.labempire.com.pl/x-gal,3,11878,8660) każdemu fanowi takiego zagadnienia. One niechybnie również są warte zainteresowania.


ludzie podczas zabiegów rehabilitacji
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna jeżeli jest taka możliwość, to wszystko powinno się konsultować z rehabilitantem. Z reguły rehabilitacja po złamaniach to nawet kilkanaście wizyt, natomiast zdecydowana większość pracy będzie w gestii samego pacjenta. Liczyć się należy z tym, że chwilami może wszystko boleć, ale trzeba w takiej sytuacji zacisnąć zęby i ćwiczyć dalej.
Tags: