Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy podróżować do Nepalu oraz na Kubę?

Do Nepalu wskazane jest wybrać się w szczególności na przełomie października jak też listopada, kiedy zaczyna się pora sucha i ustają opady letniego monsunu. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas żniwa ryżu, natomiast towarzyszy im barwna obrzędowość jak też praktykowane od pokoleń obyczaje.


Pogoda w Nepalu: czas suchy przynosi czyste powietrze, przejrzyste oraz zapewniające kapitalną widoczność. Okoliczności pogodowe sprzyjają górskim eskapadom – nie ma już upałów, natomiast mrozy jeszcze nie nadeszły. temperatura obniża się znacznie w grudniu oraz styczniu, jednak śnieg pojawia się jedynie w wyższych partiach gór. Trampowie wyruszający wtedy w góry, powinni mieć stosowne przygotowanie ekwipunkowe oraz kondycyjne. Z powodu warunków pogodowych na Thorung La może być nieczynny trakt turystyczny u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach powinno się zainwestować w nocleg w droższym hotelu, gdyż hotele proponujące niskie ceny częstokroć nie są ogrzewane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym lub dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza rośnie sprzyjając równocześnie podejmowaniu ekspedycji wysokogórskich.


koszyk
Author: Stelton
Source: Stelton
Kuba wycieczki (szukaj wycieczki dla siebie).

Przejdź na stronę twórcy (http://coraltravel.pl/lista-hoteli/egipt/). Nakłaniamy Cię z radością! A to z tego powodu, że oczekuje tam na Ciebie masa szczegółowych i interesujących wiadomości.

Szczyt sezonu na Kubie, innymi słowy czas gdy jest najsporzej turystów, zaś ceny idą w górę to lipiec oraz większość suchej pory.


Maj a także kwiecień, innymi słowy przełom pory suchej i deszczowej, to nadzwyczaj polecany czas na zwiedzanie Kuby, albowiem opadów jest wtenczas najmniej, temperatury nie są jeszcze aż tak wysokie, zaś wilgoć powietrza względnie niska.