Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać pierwszy kubeczek dla dziecka? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, nim udasz się do sklepu

W życiu każdego dzieciaczka przychodzi moment, kiedy trzeba zastąpić kochaną dotychczas butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z którego nie zawsze będzie chciał pić równie chętnie. Stosowna chwila to trzeci bądź czwarty miesiąc życia, co nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z butelki. Butelką wciąż możemy podawać mleko, kubeczek zaś niech służy do innego rodzaju płynów, np. wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie malucha. Spośród jakich typów kubków można wybierać?

Pierwszym rodzajem kubeczka są tzw. doidy cup, czyli kubki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie musiało odchylać mocno główki, toteż jest to niezwykle wygodny kubeczek. Następnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubki kapki - więcej opcji. Mają dziubek, który po części zastępuje smoczek.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz w nim inny tego typu świetny serwis - on również jest wart uwagi.

W porównaniu do smoczka jednakże nie ma w nich konieczności zasysania napoju. Wystarczy przechylić kubeczek, aby płyn zaczął się kapać. Odruch zasysania niezbędny jest z kolei w kubkach niekapkach. W takich kubeczkach, jak sama nazwa wskazuje, również gdy zostaną przechylone przez maluszka, napój nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci
Author: Gift Collection
Source: www.pieknowdomu.pl
Ustnik w kubeczkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór zależy od tego, z jakiego kubka chętniej będzie pić pociecha. Dobrze jest też mieć na względzie kubeczek 360 stopni, jaki pozwala pić z każdego jego brzegu. Wystarczy go przechylić i zassać, co czyni go podobnym do kubka niekapka. Po skończonym roku życia powyżej pokazane typy kubeczków można zmienić np. na bidon ze słomką bądź z ustnikiem. Nie wszystkie dzieciaczki od razu wiedzą jak pić przez rurkę, niektóre potrzebują więcej czasu, lecz nie wolno się poddawać. Maluch bowiem musi wzmacniać okrężne mięśnie ust, a kubeczek ze słomką pomaga w tym w świetny sposób.Im szybciej przyzwyczaisz dziecko do picia z kubeczka, tym bardziej ułatwisz sobie życie w późniejszym okresie. Nie będziesz musiał martwić się, iż maluszek chce pić wyłącznie z butelki, pomimo iż już dawno powinien wybierać kubeczek. W sklepach jest tak duży wybór towarów tego typu, że nie powinieneś mieć problemu z dobraniem właściwego. Zawsze warto jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, które będą trzymać ciepło przez wiele godz., również gdy wybierzecie się na dłuższy spacer.