Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Pasjonujący Egipt. Jakimi urokami zachęca wypoczywających?

Wczasy nad Morzem Śródziemnym to marzenie wielu urlopowiczów. O wypoczynku w przyjaznej Italii, na greckim półwyspie albo na francuskim lazurowym wybrzeżu marzą tysiące pracujących przez rok turystów. Nawet kilka dni spędzonych nad Morzem Śródziemnym pozwala odreagować coroczne trudy i wejść w nowe wyzwania ze wzmożoną siłą.

egipt
Author: Adam Inglis
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze kierunki, trasy? Jeśli planujemy wczasy po europejskiej stronie akwenu mamy do wyboru podróż do celu sposobem lądowym. Każde niewygody zrekompensuje podróżnym tańszy bilet. Planującym urlop z większymi możliwościami finansowymi pozostają loty. Rezerwacja, kilka godzin na lotniskach i już stąpamy po innym, podzwrotnikowym świecie.

Podróż w stronę afrykańską, zmusza nas do wybrania lotu i… każe brać pod uwagę ryzyko. Jest ono związane z niedawnymi zamieszkami politycznymi. Dla ceniących każdą chwilę podróży w grę wchodzi również spokojny rejs między kontynentami. Trasy na Egipt (okazyjne sunrise holidays resorteccoholiday.com), Izrael, czy Turcję należą do najciekawszych we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Zwolenników szybkiego rejsu do miejsca docelowego zainteresują jedynie połączenia lotnicze. Jeżeli w grę wchodzi Egipt czy pozostałe państwa Afryki przy akwenie śródziemnomorskim mamy pokaźną ofertę przewoźników powietrznych. Sami wybieramy standardy: od tanich linii lotniczych po faktycznie ekskluzywny lot.

Ojczyzna Kleopatry skupia większość atrakcji w delcie Nilu. W sercu sezonu i słońcu zwrotnika obejdziemy wielowiekowe ośrodki (Kair, Aleksandria), będziemy zachwycać się najsłynniejszymi budowlami starych wieków – piramidami. Przejazd wielbłądem, czy zanurzenie się w bardzo słonym Morzu Czerwonym – to jedynie ciekawsze z wakacyjnych atrakcji, które czekają odwiedzających Egipt.Im dalej od obu mórz Egipt staje się suchą pustynią. Znika wielkomiejski zgiełk, urodzajny Nil, a my przemierzamy krainę tubylców -wędrowników na wielbłądach i niewielkie fragmenty z życiem. W te rejony większość turystów się nie zapuszcza. Nie są przyzwyczajeni na taką dawkę słońca i faktyczne braki wody pitnej.

Dla większości podróżujących docelowo Egipt (www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1) pozostanie życiodajnym trójkątem na północy, starożytną Aleksandrią, sfinksami i nurkowaniem. To dla nich tysiące Europejczyków zmierzają do Egiptu.