Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Planujemy zimowe wakacje w Polsce - gdzie najlepiej się wybrać

Polacy w dalszym ciągu niezwykle chętnie odwiedzają w zimie górskie kurorty. Na wzór mieszkańców innych krajów często preferują aktywny tryb wypoczynku. Zima jest bowiem idealnym czasem do utrzymania aktywności, w szczególności dla osób które pragną mieć cały czas letnią formę. Często można jednak usłyszeć o ludziach, którzy lubią w okresie zimowym wypoczywać również nad morzem. Do tego rodzaju osób zalicza się najczęściej miłośników biegania i jazdy na rowerze, którzy lubią aktywnie spędzać czas w wyludnionych kurortach, które latem tętnią życiem.


Dla lubiących tradycję

gory-widok
Author: Jennifer C.
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej zatłoczonym zimowym kurortem w Polsce jest z pewnością Zakopane. Piękna architektura tego miasta, odległość do stoków i wiele różnych możliwości noclegów czyni z tej okolicy świetną bazę wypadową do zimowych wypraw. Apartamenty w Zakopanem są dostępne pod względem cen dla wszystkich – w wypadku usług wykonywanych przez osoby prywatne, goście lubiący luksusowe warunki bez wątpienia znajdą tam też apartamenty w centrum o odpowiednim standardzie. W okolicy miasta położonych jest parę stoków narciarskich i wiele wypożyczalni nart. Bogatsi ludzie mogą się tam także zaopatrzyć w nowy sprzęt narciarski, w jednym z lokalnych sklepów z artykułami sportowymi.

Zrób krok naprzód i zobacz co posiada proponowana witryna (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/) - znalezione na niej informacje pochłoną Cię całkowicie, gdyż są zajmujące.

Zakopane oferuje także dużą liczbę punktów gastronomicznych i wiele nocnych rozrywek. Ponadto podobnie jak w lecie Zakopane oferuje opcję zakupu rozmaitych pamiątek i prezentów.

Dla lubiących spokój

Dla wielu główną wadą pobytu w Zakopanem jest panujący tam zimą tłok. Często można usłyszeć o osobach odwiedzających nadmorskie kurorty poza sezonem. Jednym z takich miast jest niewątpliwie Sopot – tłoczny w sezonie urlopowym, zazwyczaj pusty w innym czasie. To prawdziwa okazja dla osób lubiących spokój. Noclegi w Sopocie nie są problemem, działa tam wiele hoteli o najróżniejszym standardzie. Hotele te są w większości przypadków czynne całorocznie. Co prawda opalanie się na brzegu i pływanie w Bałtyku nie są wtedy możliwe (chyba że dla członków klubu morsów), jednak spacer brzegiem morza czy oglądanie tamtejszych zabytków może być w tym okresie propozycją bardzo kuszącą|. Ciekawe bywa także samo obserwowanie kontrastu pomiędzy zatłoczonymi ulicami Sopotu latem a całkowitą pustką w zimie.