Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wakacyjna aranżacja rodzinnego ogródka - trampoliny i domki ogrodowe dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i układać alejki, pomyślmy, jakie oczekiwania względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?


Trampolina ogrodowa
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Aby stworzyć rewelacyjny ogród dla własnych dzieci wcale nie ani wiele wysiłku ani dużego budżetu! Nasze dzieci nie marzą o nienagannym trawniku, egzotycznych kwiatach i kosztownym placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomogą rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im trampolina większa, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie skakać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko fantastyczna zabawa, ale też ćwiczenie równowagi i kondycji - .

Innym świetnym pomysłem na aranżację kącika dla dzieci jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i odpoczynku, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Co, więcej w ciepłe dni można w nim urządzać kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy zaopatrzyć się w śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach legendy! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna - możemy je stworzyć sami lub kupić gotowe. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, aby takiego domku nie umieszczać zbyt wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Dookoła należy przymocować barierki ochronne a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, zapewniająca miękkie lądowanie - zobacz więcej na stronie www.

Domek dla dzieci
Source: http://www.gardencenter.pl/
Taki domek (https://www.domki-letniskowe.pl/) to miejsce, gdzie nasze pociechy mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika też się przyda. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basenik - sukces gwarantowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek ani basen? Niekiedy do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda to świetna baza do zabawy. W dodatku przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać rolę ogrodowej umywalki.