Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Nasze zmysły pozwalają nam orientację w rzeczywistości. Co jednakże, jak zaczynają szwankować, zwłaszcza pogarsza się nasz zmysł widzenia?

Nasze zmysły umożliwiają nam orientację w świecie, są potrzebne, żeby właściwie funkcjonować. Co jednak zrobić, jak jeden z nich zaczyna się psuć? Szczególnie jeśli jest to wzrok? Na szczęście są sposoby, żeby sobie z tym radzić.

Narzędzie do badania wzroku
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Początkowo warto przypomnieć, iż warunkiem dobrego i ostrego widzenia jest prawidłowa budowa, również działanie układu optycznego oka. Do oka ludzkiego dostają się promienie świetlne, a później przedostają się przez rogówkę oraz soczewkę, aby skoncentrować się na soczewce. Tam odbierane są poprzez receptory nerwowe, a później zamieniane w impulsy elektryczne. Takiego rodzaju impulsy dostarczane są do mózgu nerwem wzrokowym.

Rola mózgu skupia się na przekształceniu impulsu w dobrze widoczny obraz. Operacje wad wzroku jesteśmy w stanie wykonać przez laserową korekcję. Stosujemy ją już bardzo długo i potwierdza się jako bardzo właściwa metoda w dziedzinie eliminacji konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych. Liczby nie kłamią, a w tej sytuacji są naprawdę zachęcające, gdyż z tej metody skorzystało już kilka milionów pacjentów w wielu krajach .http://optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Krakow/Oferowane-zabiegierowego. Zasada funkcjonowania polega na stosowaniu tak zwanego zjawiska fotoablacji, jaki polega na niszczeniu następnych warstw rogówki o wymiarach od 0,5 do 1 mikrona. Najbardziej istotne w zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest idealne modelowanie kształtu rogówki oka (czym jest laserowa korekcja wzroku).

Powinno być tak to zrobczym jest laserowa korekcja wzrokune promienie były skoncentrowane na siatkówce, w ten sposób będą kreowały wyraźny obraz. W czasie tego zabiegu parametry światła laserowego są specyficznie dobierane dla każdego człowieka. Te parametry można ustalić na podstawie danych zebranych w trakcie badań kwalifikacyjnych pacjenta.wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Jeśli występuje przypadek krótkowzroczności to rezultatem korekcji będzie spłaszczenie, natomiast w momencie, jak jest to dalekowzroczność – uwypuklenie środkowej części powierzchni rogówki. Taki zabieg rokuje bardzo dobrze i na pewno daje niemal pewny wynik poprawy wzroku. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej osób korzysta z tego sposobu, ponieważ jest to antidotum na realne problemy ze wzrokiem. A wiadomym jest, że jak coś działa, to warto z tego korzystać, szczególnie, że chodzi o coś tak istotnego jak wzrok.