lekarz

Innowacyjne oblicze nowoczesnej medycyny - komórki macierzyste oraz laparoskopia

komórki macierzyste
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Medycyna teraz rozwija się niezwykle dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu w medycynie nie znało się wielu lekarstw czy współczesnych metod leczenia, współcześnie lekarze zdołają z lepszym rezultatem leczyć pacjentów oraz proponować im coraz to lepsze oraz o wiele bardziej funkcjonalne leki czy też metody leczenia.

Zalety i wady alternatywnych metod leczenia, na czym się opiera coraz popularniejsze świecowanie uszu.

Uszy
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Tradycyjne techniki leczenia coraz częściej są uzupełnieniem klasycznej medycyny. Spora ilość lekarzy cały czas podchodzi dość sceptycznie, jeżeli chodzi o niektóre techniki używane w medycynie naturalnej niejednego kraju, ale fakty są niezaprzeczalne. Wiele z tego typu zabiegów, pomimo dużych obiekcji ze strony środowiska lekarskiego, faktycznie bardzo może pomóc w licznych przypadkach.

Zespół Aspergera a autyzm to inne dolegliwości. Te dwa zaburzenia się różnią, choć wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdej epoce, tak i teraz przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W naszym kraju jedni, jak i drudzy odbierani są tak samo, choć obie przypadłości mocno się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i wiedza na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy pragnienia poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule postaramy się trochę zbliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwie przypadłości?

Jeśli jesteś z rejonów Rzeszowa i masz pewne kłopoty z uzębieniem – wybierz się do gabinetu stomatologicznego.

komórki
Author: Centrum Zdrowia Promedica w Kiel
Rynek usług chirurgii stomatologicznej zdobywa swoje maximum. Aktywizują się nowe gabinety, wychodzą na świat nowi specjaliści, a tym samym sposobności dla klientów. Gdy widzisz na spocie reklamowym hasło „ chirurg stomatolog Rzeszów ” – zainteresowanie nakazuje Ci wypróbować takie miejsce.

Sprzedaż leków i sumplementów diety online - w trosce o zdrowie oraz komfort konsumenta

procto hemolan comfort tabletki
Apteki prowadzące sprzedaż online to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Kupno leków i suplementów diety bez wychodzenia z domu jest wygodne, a czasem pozwala również uniknąć skrępowania związanego ze wstydliwą chorobą.

Kiedy należy poprosić o pomoc psychologa oraz jak znaleźć dobrego eksperta?

Psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Korzystanie z pomocy psychologa nie może być czymś krępującym. Sesja z ekspertem pomaga spojrzeć na pewne sprawy z dystansu, ułatwia uporządkowanie emocji. Jak jednak znaleźć najlepszego fachowca spośród wszystkich przyjmujących stolicy województwa dolnośląskiego?

Gdy cierpimy i posiadamy jakiekolwiek problem z naszym zdrowiem, wówczas endokrynolog Katowice nam wspomoże

zabieg
Author: Optopol
Source: Optopol
Zdrowie jest współcześnie jedną z najwspanialszych spraw, które może posiadać każdy człowiek, ponieważ jeśli je stracimy wówczas na nic mogą zdać się wszelkie pieniądze, gdyż tak w istocie gdy zachorujemy na ciężką chorobę wówczas nic nam nie wspomoże. Jest to wyjątkowo istotna kwestia, żeby za każdym razem o tym pamiętać, ponieważ potem może to kierować do wielu kiepskich konsekwencji.

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walki z nadwagą

brzuch
Author: Poprostuzdrowo.pl
Source: Poprostuzdrowo.pl
Każdy kto od lat zmaga się ze dużą wagą, dobrze zaznaczy, że pozbycie się nadprogramowych kilogramów nie należy do prostych spraw. Przez to znacznie więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na zlikwidowaniu 2/3 żołądka, z tego powodu niesamowicie pomniejsza się jego objętość.

W którym miejscu i za jak wysoką cenę można zrobić fachowe leczenie kanałowe?

dentysta podczas zabiegu
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie nie od dziś zdrowe i ładne zęby, które dają każdemu człowiekowi zdrowy i piękny uśmiech to fundament w życiu każdego człowieka. Z trudem bowiem zyskać niejednokrotnie dobre pierwsze wrażenie bez oczywiście zewnętrznych ślicznych oznak naszego image i naszego stylu.

Jak dobrze się diagnozować jak również leczyć na zdiagnozowane choroby?

Zabieg
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie internet zyskał miano lekarza szybkiego kontaktu. Chorzy niebywale często wpisują zaobserwowane u siebie różne symptomy jak też szukają w ten szybki sposób różnych gotowych odpowiedzi.

Efektywne techniki rehabilitacji – Mazowieckie

Rehabilitacja
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto posiadał kiedyś poważniejszy problem zdrowotny jest świadomy, jak istotna jest rehabilitacja, dzięki której można wrócić do formy po długotrwałej hospitalizacji. Dlatego też bardzo ważne jest miejsce, w którym zachodzi – wszelkiego rodzaju zabiegi medyczne najpewniej powierzać autentycznym profesjonalistom, czyli lekarzom, pielęgniarkom , jak również fizjoterapeutom.

Jak radzić sobie z dolegliwościami bólowymi

zdrowie - fotografijka
Author: valakirka
Source: http://www.flickr.com
W aktualnej chwili ludzie mają coraz więcej kłopotów ze zdrowiem. Tym, co wpływa na to zjawisko jest tryb życia, jaki prowadzimy. Zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz stres każdego dnia doprowadzają nasz organizm na skraj wyczerpania. Ponadto, problemem jest również rosnące zanieczyszczenie środowiska które oddziałuje na powstawanie licznych chorób. Najbardziej problematyczne są schorzenia układu nerwowego powodujące bóle głowy, pleców oraz mięśni różnych partii ciała. Sposobów na radzenie sobie z tego rodzaju kłopotami jest kilka.

Po czym rozpoznać choroby wątroby oraz które leki ziołowe są odpowiednie na walkę z cholesterolem

choroba
Source: http://www.sxc.hu
Wątroba jest jednym z najistotniejszych narządów, jaki pełni znaczącą funkcję u każdego człowieka. Pomaga między innymi w detoksykacji organizmu oraz jest znacząca w procesach termoregulacji oraz trawienia. Dodatkowo wątroba jest połączona z drogami żółciowymi, wytwarza również istotne dla naszego systemu białka.

Wyraźne spojrzenie na rzeczywistość – korekcja wzroku z użyciem lasera

wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
 Czy kojarzysz pojęcie femtolasik? Jeśli niekoniecznie, to z pewnością nie miałeś dotychczas do czynienia z problemami wzroku. Aktualnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie lubią nosić okularów, niemniej ze względów na wadę wzroku są zmuszone do ich zakładania. Innym rozwiązaniem są rzecz jasna również soczewki, niemniej nie każdy może je zakładać, raz z powodów zdrowotnych, innym razem z uwagi na mały komfort.

Dobre rozwiązanie po operacji, ale nie jedynie

pas brzuszny
Author: www.babymama.pl
Bywa, że nawet nie wiemy ile istnieje produktów, które mogą nam pomóc wytrwać trudny czas po operacji. Do takich rzeczy na sto procent należy pas brzuszny, który świetnie sprawdzi się po operacji jamy brzusznej jak też, gdy mamy kłopot z rwą kulszową albo w sytuacji, kiedy nie możemy swoimi ruchami sprawić by doszło do powiększenia się przepukliny brzusznej.

Krótki przewodnik po lekach, jak również suplementach diety, które mieszkańcy Polski najczęściej kupują albo zamawiają w internecie

Różnorodność preparatów dostępnych w punktach aptecznych bądź nawet na stacjach benzynowych zadziwia klientów. Jeżeli kupują tabletki w aptece, to rzecz jasna mogą liczyć na cenne porady farmaceuty, jeśli natomiast zakupy robią w hipermarkecie, to wybór przeważnie staje się przypadkowy.

U jakiego specjalisty i jak się leczyć

prywatny lekarz z Warszawy
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie posiadamy tylko jedno. Dlatego właśnie powinniśmy o nie szczególnie się troszczyć. A przecież nasz współczesny tryb życia nie za bardzo sprzyja naszemu ciału. Rujnujemy swoje zdrowie na wielorakie sposoby. W pierwszej kolejności, zbyt dużo czasu jesteśmy w pracy. Bardzo często bierzemy także nadgodziny, by zasłużyć sobie na pochwałę szefostwa.

Laserowe odmładzanie i mikrodermabrazja w atrakcyjnych cenach w stolicy.

Zabieg odmładzania twarzy
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
Gabinet kosmetyczny w stolicy oferuje dwa zabiegi w promocyjnych cenach - laserowe odmładzanie twarzy i mikrodermabrazję. Laserowe odmładzanie twarzy cieszy się sporym zainteresowaniem pacjentów klinik medycyny estetycznej. Polega ono na częściowym uszkodzeniu i równoczesnej stymulacji naskórka do intensywnego produkowania kolagenu. Nowoczesne lasery wykorzystywane do zabiegów bazują na technologii tworzenia frakcji na skórze.

Pages