Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jakim miejscu tak naprawdę warto spędzić tegoroczne wakacje? Kilka solidnych patentów

Do sezonu urlopowego pozostało jeszcze wiele czasu - jednak już teraz przydałoby się porozmyślać, które wakacyjne kierunki są najlepsze. Miejscami, które wśród przynajmniej polskich podróżnych są na czasie są Egipt i Grecja. Chociaż w ostatnich latach mieszkańcy Egiptu oraz Grecji muszą się zmagać z ogromnymi problemami, to jednakowoż ciągle branża turystyczna ma się tam doskonale.
Zatem poszukującym interesującego miejsca na wypoczynek, bez dwóch zdań można polecić Korfu, Peloponez czy popularny egipski kurort letni o nazwie Sharm el Sheikh.egipt
Author: Crosa
Source: http://www.flickr.com
Grecja. Niemała zaleta to z pewnością nieco bliższa odległość, co szczególnie dla takich turystów, którzy źle znoszą lot, całkiem duże udogodnienie. Należy również doceniać niezwykłą grecką kuchnię - chociażby feta czy oliwki nie smakują nigdzie tak wspaniale jak w zwykłej greckiej tawernie, jakich niezliczona ilość w greckich miastach oraz miasteczkach. A poza tym, Grecja jest pełna zapierających dech w piersiach wysepek, których chyba jedyną wadą jest to, że w czasie ciepłych miesięcy są pełne turystów. Np. Santorini to chyba najładniejsza wyspa na kontynencie. Choć ceny tak wspaniałe nie są.

Północna część Afryki, przynajmniej Tunezja, Maroko i właśnie Egipt są bardzo modne wśród podróżnych z niemal całego świata, lecz szczególnie żądni względnie niedrogiej egzotyki Polacy upodobali sobie owy kawałek planety. I fajnie, bo zwłaszcza Egipt jest fascynującym krajem. Wiele zabytków - chociażby kultowe piramidy, świetna pogoda, niezłe plaże, smaczne potrawy, no i naturalnie ceny dostosowane do kieszeni nawet bardzo średnio zarabiających sprawiły, że każdy Polak zna przynajmniej tuzin osób, które odpoczywały w Egipcie.

Pewnie większość osób ma teraz wielki mętlik w głowie. Zatem ciężko się zdecydować - Egipt (więcej) bądź Grecja? W końcu oba państwa powodują, że po jakże trudnym roku nareszcie można wypocząć. Nie ma sensu sugerować celu, ponieważ i tak odpoczynek będzie najzupełniej udany. Jeżeli tak nie będzie, ciężko winić kraj - Grecję albo Egipt (https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1), ale raczej hotel czy organizację. Na całe szczęście Marsa El Alam, Korfu i pozostałe znane kurorty wczasowe dają do wyboru wiele eleganckich hoteli, porządnych restauracji, a także piaszczystych plaż.