Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zdrowie paznokci

Zadbane paznokcie są bardzo ważnym elementem dla każdej pani, która stara się dbać o siebie. Sporo badań wykazuje, że faceci zazwyczaj spoglądają na paznokcie niewiasty. Najbardziej ważny jest fakt, jak kobieta je pielęgnuje. Zdrowe i ubarwione paznokcie są pewną wizytówką kobiety.

Słabe paznokcie to kłopot wielu ludzi, więc w tym artykule spisaliśmy parę użytecznych porad, które mogą wiele zdziałać.

paznokcie
Rozdwajające się paznokcie są wynikiem stosowania preparatów zmywających, które zawierają w sobie niszczący powierzchnię paznokcia związek chemiczny – aceton. Wiele kosmetyczek poleca zatem kupowanie produktów, które tej substancji w składzie nie posiadają. Dobrym pomysłem może okazać się również zastopowanie barwienia paznokci na pewien czas - choćby na parę tygodni. W ten sposób powierzchnia paznokcia ma czas do zregenerowania się.

Rozdwajające się paznokcie mogą mieć genezę też w niedoborze istotnych elementów w organizmie. Należy pójść do apteki i poprosić specjalistę o odpowiednie preparaty, które wzmocnią płytkę paznokcia.

Czy masz ochotę poznać dodatkowe informacje na omawiany tutaj temat? Kliknij zatem ten odnośnik i przeczytaj więcej porad pod linkiem (https://cpp.pl/oferta/diagnoza-i-leczenie-psychiatryczne/) o zbliżonej tematyce.

Najistotniejsza dla paznokci staje się witamina A. Dużo naukowców poleca systematyczne spożywanie marchewki.

Słabe paznokcie to choroba ludzi, którzy zmywają naczynia albo parają się konserwacją powierzchni. Regularna styczność z silnymi chemikaliami osłabia konstrukcję paznokci. Wiele pracowników, którzy godzinami szorują podłogi, skarży się na przykre problemy skórne. Rozwiązaniem tej sytuacji może być regularne używanie gumowych rękawiczek do mycia, które osłonią paznokcie przed kontaktem ze żrącymi substancjami.
Szukasz najlepszych leków? Zobacz tutaj na i przeczytaj więcej.

Ludzie, którzy narzekają na rozdwajające się paznokcie potrzebują poszukać rady u dermatologów bądź w gabinetach pielęgnacyjny. Jeżeli chcesz leczyć się na własną rękę, można udać się do dobrze wyposażonej apteki i poprosić farmaceutkę o kremy dobre do pielęgnacji łamliwych paznokci. Odpowiedni preparat tego typu musi posiadać w sobie paletę niezbędnych witamin oraz związki nawilżające płytkę paznokcia. Należy nie zapominać, że takie produkty muszą być stosowane bardzo regularnie, by zadziałały.

Jeśli nie chcesz kupować żadnych balsamów, w dalszej części przedstawiamy domowe metody na rozdwajające się paznokcie:

- w garnku trzeba podgrzać odrobinę parafiny ( można ją nabyć w aptece albo rozpuścić świecę, o ile jesteśmy pewni, że jest ona wyprodukowana właśnie z tego związku chemicznego), gdy ostygnie, zamocz w niej palce. Zaleca się moczyć dłonie w garnku przez kilkanaście minut. Czynność trzeba wykonywać przynajmniej dwa razy na tydzień

- rozdwajające się paznokcie możesz kurować też robiąc napar z kopru. Trzeba zagotować wodę, a następnie wrzucić do niej trochę nasion tej rośliny. Gdy ekstrakt ostygnie, mocz w nim palce przez parę minut. Działanie trzeba powtarzać systematycznie przez 14 dni.