Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kto podaje leki w szpitalu oraz jakie ponadto zadania ma pielęgniarka?

Jeśli czyimś marzeniem jest przynoszenie pomocy innym osobom, to może wybrać zawód, jakiego celem okazuje się być właśnie pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, jaki zazwyczaj wykonują panie, jednak istnieją placówki, w jakich na takim stanowisku można spotkać panów.
Pielęgniarka jest to pracownik zakładu opieki zdrowotnej, którego kluczowym zadaniem jest opieka medyczna w Żywcu - (komora hiperbaryczna) nad powierzonymi jemu pacjentami. Głównym zadaniem pielęgniarki jest troska o komfort chorego, jego higienę, karmienie oraz pomoc we wszystkich działaniach, których chory nie może przeprowadzić sam. Zajmuje się ona dostarczaniem lekarstw przepisanych przez doktora, wykonywaniem wlewów dożylnych, podawaniem tlenu oraz zmianą bandaży. Poza tym asystuje lekarzowi przy wykonywanych zabiegach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjenta, a w razie jego pogorszenia lub zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Może zajmować się ponadto obsługiwaniem aparatury medycznej. Do jej obowiązków należy również mierzenie temperatury, tętna i informowanie lekarza o wszelkich problemach.


Sauna latem? – Jak najbardziej!
Author: Tatralandia
Source: Tatralandia


Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni zależą w dużym stopniu od regionu państwa, a w małych miejscowościach wynoszą od 1200 do 1600 złotych. W dużych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka mogłaby liczyć na wypłatę trochę wyższą. Jest to około 2,500 złotych.
Niezależnie od stażu pracy zarobki pielęgniarki nie ulegają znacznemu podwyższeniu.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten zajmujący temat? Zachęcamy zatem na naszą następną witrynę - można zobaczyć tutaj link i trzeba w niego kliknąć.

Na niektórych oddziałach w szpitalu praca pielęgniarki jest stosunkowo stresująca, z tego też powodu normą jest praca grupowa przy tym samym pacjencie.