Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy iść do psychoterapeuty? Dowiedz się, jakie sygnały są powodem do niepokoju

Współczesne tempo życia powoduje, że często nie mamy kiedy rozwiązać naszych problemów, w konsekwencji czego rosną oraz są coraz poważniejsze. Z niedużych trudności robi się większy kłopot, z którym niełatwo jest samodzielnie się uporać. Z tego powodu wiele osób potrzebuje pomocy, jaką proponuje psychoterapeuta Katowice.


Kiedy musimy się do niego udać? Jest kilka sygnałów wskazujących na konieczność skorzystania z usług specjalisty, jakich nie można ignorować, by nie okazało się, że przez kryzys wpadliśmy w głęboką depresję, wymagającą wiele środków, również medycznych, aby ją pokonać.

Psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym takim objawem jest uzmysłowienie sobie swojej bezsilności. Nie dostrzegamy rozwiązania oraz zrzucamy całą winę na swoją osobę, co nie jest właściwym podejściem. Pogrążamy się jedynie we własnym smutku, a wizyta u psychoterapeuty byłaby znacznie lepszym rozwiązaniem.

Dzisiaj trudno o dobre i wiarygodne informacje (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/wybielanie-zebow-wroclaw-stomatologia-estetyczna/) w kontekście prezentowanej kwestii, jednak jeżeli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Dialog z nim pozwoli nam spojrzeć w zupełnie inny sposób na trudności, z jakimi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je pokonać.

Drugim sygnałem może być chwiejność emocjonalna. Jeśli niejednokrotnie wybuchasz płaczem bądź złościsz się, rozładowując stresy na innych ludziach, możesz oddalić się od bliskich oraz stracić przyjaciół. Poważnym objawem jest również poranne otępienie. Gdy codziennie rano nie masz sił, by wstać z łóżka, przyszykować się do pracy albo zacząć wykonywać inne zadania, nie możesz tego ignorować. To jeden z bardziej kluczowych przejawów, które powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę. Do nierzadkich oznak depresji zaliczają się także bóle głowy czy brzucha, jakie nie wskazują na inne niedyspozycje, niskie poczucie własnej wartości, poczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów albo sugerowanie pomocy ze strony bliskich. Jeżeli dojdzie do tego, że pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie odkładaj dłużej wizyty. To czytelny sygnał, że twoje problemy nie rozwikłają się same, ponieważ cała sytuacja za daleko już zaszła.

Wizyta u psychologa nie powinna być przyczyną naszego wstydu. Lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, aniżeli pogrążać się narastających trudnościach. Obiektywne oko drugiego człowieka, umiejącego mierzyć się z wszelakiego rodzaju kłopotami, będzie dla nas odpowiednim wsparciem.