Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy realizuje się artroskopię stawu kolanowego?

Artroskopia kolana jest to niewiele inwazyjna metoda oceny i kuracji schorzeń stawów kolanowych. Polega ona na wprowadzeniu do kolana przez centymetrowy dostęp kamery, obejrzeniu wszystkich fragmentów stawu kolanowego. Poprzez dalszy centymetrowy dostęp operacyjny wprowadza się przybory artroskopowe zamysłem naprawy uszkodzeń wewnątrz stawowych. Po przeprowadzonym zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, na 7 dni zostają 2 szwy. Zabieg trwa statystycznie 10–30 minut.

kolano - zdjęcie rentgenowskie
Author: Lena
Source: http://www.flickr.com
Na ogół przeprowadzany jest w narkozie. Po zabiegu chory nie wymaga pobytu w szpitalu, po kilku godzinach może być wypisany do domku. Kiedy przeprowadza się artroskopię kolana? Artroskopię kolana najczęściej wykonuje się po urazach stawu kolanowego (defekt łąkotek, w złamaniach kostno-chrzęstnych), w przypadku przeciągłych dolegliwości kolana (liczne wysięki stawu kolanowego, schorzenia chrząstki stawowej, schorzenia otoczki maziowej), celem terapii stanu zapalnego kolana, celem likwidowania ciał wolnych kolana. Które badania muszą być zrealizowane przed kwalifikacją do artroskopii stawu kolanowego?W ogromnej liczbie przypadków starczy badanie kliniczne specjalisty ortopedy, w wypadku wątpliwości diagnostycznych przeprowadza się rezonans magnetyczny, usg (osiowe rzepek, porównawcze) w zależności od rodzaju niedyspozycji. Co można uczynić w czasie artroskopii w kolanie? W trakcie artroskopii kolana można: doszyć czy też usunąć uszkodzoną łąkotkę, wyrównać chrząstki stawowe, wykluczyć ciała wolne ze stawu dalej artemed.pl/szpital/operacje-ortopedyczne/rekonstrukcja-wiazadel/rekonstrukcja-wiazala-stawu-kolanowego/, usunąć przerost otoczki maziowej, usunąć fałdy otoczki maziowej, przeprowadzić rekonstrukcję więzadła krzyżowego , przemyć staw kolanowy (zwykle w stanach zapalnych).

Czy wszelkie choroby stawów kolanowych można leczyć artroskopowo? Nie. Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe potrzebują endoprotezoplastyki. Jaka jest przewaga artroskopii stawu kolanowego nad zabiegiem z "otwarciem " kolana? Po artroskopii stawu kolanowego jest o wiele mniej pogmatwań, o wiele krótszy okres rehabilitacji, leczenia jak też powrotu do pracy, zdecydowanie mniejsze szramy pooperacyjne (praktycznie niewidoczne). Pacjent nie musi leżeć w szpitalu, po paru godzinach po zabiegu wychodzi do domku. Jak znaleźć dobre szpitale przeprowadzające tego typu zabiegi? Nic trudnego, starczy w przeglądarce wbić wyrażenie: artroskopia Wrocław.