bóle

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów powoduje wzmacnianie wady wzroku?

okulista przy pracy
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Nikogo pewnie nie trzeba namawiać, jak niezmiernie istotnym narządem są oczy i jak na przykład negatywnie wpływa na żywot ich nieprawidłowe działanie. Gdy zauważymy u siebie zaburzenia ostrości wzroku czy zawężenia pola spostrzegania i dolegliwości bólowe oczu, powinniśmy pilnie udać się do lekarza, jakim jest okulista. Zakażenia oczu i skazy wzroku w większości można przedwcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i zablokować ich postęp.

Jakie są najmniej oczekiwane przez pacjentów zabiegi dentystyczne?

mieszkanie - fotografijka
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Kto powiedział, że chodzenie do stomatologa zawsze powinno wiązać się z bólem? Nawet jeśli zabiegi przeprowadzane przez tego specjalistę nie należą do szczególnie miłych, to przecież w niektórych przypadkach mogą nam także uratować życie.


Z tego też powodu nim zaczniemy szukać jakichkolwiek wymówek, nawet wtedy, kiedy nie boli nas ani jeden ząb, umówmy się na konsultację u dentysty.

Jeżeli masz statyczną pracę, wciąż narzekasz na dolegliwości mięśni i stawów – powinno się poznać kilka cennych informacji dla zapobiegania zwyrodnienia stawów i hemoroidom.

Praca przy komputerze
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Dawno już przestano dowierzać w historię, iż na zwyrodnienie stawów i schorzenie hemoroidów chorują wyłącznie osoby w podeszłym wieku. Wiek tego typu schorzeń zmniejsza się każdego roku coraz bardziej. Częstą racją objawów tego typu nieprzyjemności jest siedzący tryb życia, brak ruchu i jakiejkolwiek aktywności.

Jakim sposobem zatroszczyć się o swoje plecy?

Author: Wrocławskiego Parku Wodnego
Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia z pewnością jest marzeniem niezwykle dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które niejednokrotnie połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać w pewnej mierze atrakcyjny zarobek jest to stosunkowo trudne. Na naszej drodze pojawia się niezwykle multum przeciwności, przy których niezmiernie łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które nadzwyczaj w szeregu przypadków obok serca wymieniane są jako koronne miejsce naszego organizmu.

Chory kręgosłupa, czyli co nas łupie w krzyżu?

Kręgosłup
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Kondycja naszych kręgosłupów z roku na rok jest coraz to gorsza, kręgosłupowe przypadłości zataczają coraz szersze kręgi. Wysiedzieliśmy sobie te utrapienia. W pracy przed komputerem, w domu przed telewizorem, w aucie. Jeśli nie umiemy iść spacerkiem kilkaset metrów do sklepu po chleb, nie można się później zdumiewać, że rusztowanie naszego organizmu nie daje sobie rady.

Odprężające masaże w Warszawie, czyli w jaki sposób skutecznie odprężyć się po męczącym tygodniu.

masaż
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w świecie, w którym rytm życia zwiększa się z każdym kolejnym dniem. Doba bywa za krótka żeby połączyć pracę, przyjemności, obowiązki i jeszcze odnaleźć czas dla najbliższych. Wyjątkowo zdradliwym dla naszego kręgosłupa bywa się siedzący tryb życia. Osiem godzin każdego dnia i pięć dni w tygodniu daje nam prawie dwieście godzin miesięcznie. Dokładnie tyle czasu tracimy przed biurkiem w pozycji siedzącej.