Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Udany relaks nad morzem w Mielnie

Mielno to słynna miejscowość wakacyjna położona na polskim wybrzeżu i nad jeziorem Jamno. Wraz z sąsiadującą z nią miejscowością Unieście tworzy kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny, rewelacyjnie przystosowany by ugościć wczasowiczów planujących odpoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim!


Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Głównymi walorami, dla których powinno się zwiedzić Mielno są przede wszystkim uwarunkowania przyrodnicze – umiejscowienie nad morzem Bałtyckim i jeziorem, ładna plaża i sprzyjający mikroklimat. Wśród zabytków powinno się wymienić cztery obiekty.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu przejrzysz informacje z www (http://www.raksa.com.pl/category/silniki-i-akcesoria-zrywki-i-stacyjki), które dla Ciebie opracowaliśmy w nowym linku.

Pierwszym z nich jest gotycki kościół Przemienienia Pańskiego wybudowany w XV w., siedemset pięćdziesiąt metrów od wybrzeża morskiego. Jednonawowa, ceglano – kamienna świątynia spełniała ongiś także funkcję obronną, o czym świadczy jego umiejscowienie na niewielkim wzniesieniu, wokół, którego widać ślady fos, a także grube mury i wąskie okna dwukondygnacyjnej wieży. We wnętrzu kościoła jest wiele cennych obiektów, między innymi barokowa ambona z XVIII w. z rzeźbami czterech ewangelistów, dwa dzwony kościelne, neobarokowy obraz Wniebowstąpienie, a także neogotyckie: chrzcielnica, wieczna lampka oraz dwa witraże w prezbiterium Dobry Pasterz i Święta Rodzina.
Pozostałymi zabytkami są: park dworski z przełomu XVIII/XIX w., willa szachulcowa przy ulicy Kościuszki 11 z początku XX w. oraz drewniany pensjonat przy ul. 1 Maja 13 z początku XX w. Interesującym obiektem jest również rzeźba jelenia mieszcząca się przed Urzędem Gminy, którą ufundował jeden z miejscowych ziemian, ażeby uczcić pomyślne polowanie. Należy też zobaczyć pomnik lotników, dwa betonowe bunkry oraz ładną aleję lipową biegnącą z Mielna do Mielenka.

Plusem Mielna jest głównie czysta, kilometrowa i piaszczysta plaża. Jej szerokość waha się od trzydziestu do pięćdziesięciu czterech metrów.

Inne, również niezwykle ciekawe szczegółowe omówienie przedstawionego tematu odnajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Plaża jest drobnoziarnista, a na odcinku od ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Dookoła niej występują liczne kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz inne obiekty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży wiedzie droga spacerowa. Usytuowano tu też park nadmorski, w którym znajduje się muszla koncertowa. W Mielnie turyści mogą cieszyć się niezwykle pozytywnym mikroklimatem. Powietrze jest tu bogate w sól i jod i jest niezwykle korzystne dla osób mających problemy z układem oddechowym.

Wiele atrakcji czeka na nas też nad Jeziorem Jamno. Jest to jezioro przybrzeżne, odseparowane od morza Bałtyckiego mierzeją. Jamno jest bardzo popularne wśród entuzjastów sportów wodnych. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie istnieje możliwość wybrania się na rejs po jeziorze, stateczkiem wycieczkowym „Mila”.

Do interesujących widowisk odbywających się w Mielnie z pewnością zaliczyć można Międzynarodowy Zlot Morsów w styczniu albo lutym, Nadbałtycką Wiosnę Esperancka, Magiczne Święto – Mieleńska Noc Świętojańska, Otwarcie sezonu żeglarskiego – Morski Klub „Tramp”, "Operę nad Bałtykiem", Bieg Śniadaniowy, Otwarcie Hyde Parku, Mieleńską Noc na Gorąco, Przegląd Teatrów Ulicznych i Festiwal Latawca oraz Folkową Fiestę czyli Dożynki Gminne.

Trzeba wspomnieć, iż przez Mielno przebiega kilka szlaków rowerowych. Do najładniejszych z nich należy szlak Mielenko do Chłopów i Sarbinowa biegnący przez przy wydmowy las iglasto – liściasty.

***
Całkowitą propozycję na urlop 2014 w Mielnie można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:
- kwatery nad morzem (ciekawe informacje)
- domki letniskowe Mielno