Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czy cukrzyca jest powodem do płaczu? Co można używać, by wesprzeć swój organizm?

Mnóstwo ludzi skarży się na życie z cukrzycą. Czy rzeczywiście jest to pretekst do tego, aby się smucić? Czym można czymś sobie pomóc, aby czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe dzieli się na obecną chwilę na kilka grup. Jedną z nich są preparaty dla diabetyków przyspieszające metabolizm cukrów. Zmniejszają one insulino-odporność i powstrzymują przyswajanie glukozy w przewodzie pokarmowym. Niekiedy stosuje się je dodatkowo do leczenia stanów przedcukrzycowych.
cukrzyca
Author: Steve Davis
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej środki te podawane są w pastylkach, kilka razy na dobę. Kolejna grupa to substancje, jakie wzmagają produkcję insuliny przez trzustkę, na nieszczęście mogą one (i bardzo często się to zdarza) spowodować hipoglikemię. Muszą uważać na te tabletki osoby z niewydolnością wątroby i nerek. Trzeci rząd to również preparaty dla diabetyków hamujące wchłaniane glukozy z przewodu pokarmowego, pomniejszające glikemię. Potocznie zwane są akarbozą, a ich charakterystycznymi ubocznymi objawami są gazy i rozwolnienie.

Bardzo ważkie w leczeniu nimi jest utrzymywanie stosownej, lekkostrawnej diety. Farmaceutyki inkretynowe to następne serum dla cukrzyków, nie są one jednakże jeszcze refundowane. Serwuje się je w zastrzykach, dają odczucie sytości i hamują apetyt. Mogą wywołać spadek wagi. Następna grupa to flozyny, jakie wspierają wydzielanie glukozy z moczem i obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Przy leczeniu tego typu środkami polecana jest ponadprzeciętna troska o higienę, gdyż może dojść do zakażenia dróg moczowych i rodnych. Jest jeszcze kilka rodzajów preparatów dla diabetyków, jednakże wyszczególnione wyżej są najczęściej stosowane.Dobierane są subiektywnie przez doktora, pacjent na konsultacjach przekazuje relacje ze swoich odczuć podczas ich przyjmowania i tym samym kuracja albo może zostać przekształcona, albo stosowana dłużej bez zmian. Nie jest też teraz trudno spotkać nawet w zwykłych centrach handlowych odrębnych działów z żywnością dla cukrzyków, co najważniejsze, zaciekawienie takimi produktami jest też ze strony zdrowych ludzi. Czasem wskazane jest pokusić się o spróbowanie nowości, szczególnie jeżeli dba się o to, co się je.

Czy taka notka nakłoniła Cię do poszukania podobnych? Jeżeli tak, to kliknij tu i oprócz tego sprawdź także wypowiedzi na nasz temat (https://novamedis.pl/).Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Czy posiadanie cukrzycy to zgorszenie? W żadnym wypadku! To, iż musimy przyjmować preparaty dla diabetyków z czasem wchodzi w nawyk, a prawidłowe odżywianie, jakie jest wskazane przy tej chorobie, najczęściej wychodzi nam w dalszym życiu na dobre. Wskazane jest o tym pamiętać, kiedy to następnym razem będziemy ze smutkiem odmawiać sobie cukierka.