Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wygrać z alkoholizmem i dlaczego powinniśmy udać się na odwyk?

„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie działanie oraz jego następstwa, z którymi, w głównej części on sam będzie zmuszony stoczyć walkę wkraczając na drogę uzależnień. Łatwo na nią trafić. Zejście wymaga większego zaangażowania, samodyscypliny i zaparcia.


lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Problem alkoholowy (sprawdź koniecznie ciekawy artykuł o tematyce - jak samemu walczyć z alkoholizmem) to choroba, która może dosięgnąć każdego z nas - nie patrząc na płeć, wiek, wykształcenie czy stanowisko jakie piastujemy. Chytrze, krok po kroku zabiera nam naszą rodzinę, życie i tożsamość.

W końcu przestajemy istnieć. Czasem w przenośni, czasem w świecie realnym... Mając to na uwadze musimy mieć oczy szeroko otwarte na otaczającą nas rzeczywistość, parterów czy przyjaciół.

Szukasz ekstra treści, by rozszerzyć swą wiedzę na ów temat? Zapraszamy do następnego wpisu. Wyszukasz go na portalu (https://cpp.pl/) pod linkiem.

Musimy prowadzić dialog.
Jednak człowiek, który jest uzależniony, lub pije w sposób ryzykowny, szkodliwy (jest w połowie drogi do nałogu), z całą pewnością nie przyzna się, że pogubił się w życiu. Mimo wszystko podejmujemy rozmowę. Jest nadzieja, że to fałszywy alarm, może bliskiej nam osobie nic nie jest, po prostu ma załamanie. Tym lepiej, gdy ktoś poda jej pomocną dłoń. Jeśli jednak naprawdę ma poważny problem, warto rozważyć leczenie kaca, sprawdź więcej tutaj: . Im szybciej uda się go rozwiązać, tym większe prawdopodobieństwo, że człowiek wróci do normalnego, trzeźwego życia.

butelka na ławce w mrocznej scenerii
Source: flickr.com
Bezsprzecznie priorytetem jest skierowanie chorego do wyspecjalizowanego ośrodka leczącego uzależnienia. Podstawowym założeniem tego postępowania jest zaprzestanie picia alkoholu, na co mają wpływ: grupy terapeutyczne, psychoterapia i środki farmakologiczne.
W ośrodku leczącym uzależnienia, uczestnicząc w spotkaniach, chorzy mają szansę poznać osoby borykające się z tym samym problemem, będące w trakcie terapii, jak i pacjentów, którzy przeszli poszczególne już etapy leczenia i ”wychodzą na prostą”. Poziom zróżnicowania uczestników, biorących udział w takich spotkaniach ma wielkie znaczenie. Pozwala osobie uzależnionej na własne oczy zobaczyć, że prowadzone działania terapeutyczne mogą być efektywne. Świadectwa i opowieści pacjentów, ich systematyczność i determinacja są ważnym elementem prawidłowego procesu leczenia. Wtedy, w chorym budzi się motywacja oraz siła do walki z wyniszczającym nałogiem alkoholowym.