Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zmierz się z krępującymi schorzeniami, rozpocznij leczenie i znów korzystaj z życia

Nietrzymanie moczu okazuje się chorobą wyjątkowo przykrą oraz krępującą, jaka dopada osób w bardzo różnym wieku. Bywa tak, że chorobę tę bagatelizuje się albo krępuje się powiedzieć o niej lekarzowi. Tymczasem nietrzymanie moczu da się z sukcesem wyleczyć.

zdrowie kobiety
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Ta dolegliwość dotyka szczególnie kobiet

Nietrzymanie moczu jest chorobą przewlekłą, jaka objawia się problemem z utrzymaniem moczu w trakcie także lekkich działań, takich jak kichanie, kaszel, uprawianie sportu lub wspinaczka po schodach. Jak ukazują badania, schorzenie to o wiele częściej tyczy pań niż panów.

Jeśli chcesz znaleźć też inne tego typu artykuły, to być może wskazówki ze strony (http://psychoterapia-skawinska.pl/psychoterapia-indywidualna/), które tutaj są opublikowane okażą się dla Ciebie bardzo cenne.

Problemy mogą objawiać się w naprawdę przeróżnym wieku, szacuje się, że zmaga się z tą chorobą (polecamy klinika dentystyczna kraków) co druga pani po pokwitaniu, lecz wielokrotnie bywa i tak, że moczu nie trzymają też młodsze kobiety.

Wyróżnia się wiele przyczyn

Istnieje kilka przyczyn występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. Zaliczane są do nich schorzenia pęcherza, infekcje pochwy, jak też trudne porody. Nietrzymanie moczu może być także powodowane wyczerpującą pracą fizyczną lub spadkiem hormonów w organizmie. Bez względu jednakże na przyczynę, warto odwiedzić specjalistę, który zleci zestaw przeróżnych testów oraz określi powód zaburzenia i zadysponuje odpowiednią terapię.

profilaktyka
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zdecyduj się na leczenie swego kłopotu

Kiedy trudnością staje się przykre nietrzymanie moczu leczenie trzeba rozpocząć od wizyty u urologa i ginekologa Każdy z tych dwóch specjalistów zaleci testy mające za zadanie odkrycie przyczyny schorzenia. Robi się chociażby badania moczu oraz USG. W licznych wypadkach specjaliści nakazują trenowanie mięśni Kegla, polegające na naprężaniu oraz poluzowaniu mięśni znajdujących się w pochwie. Często bywa, że to akurat ich słabość jest odpowiedzialna za trudności z utrzymaniem moczu. W poważniejszych przypadkach specjalista może polecić przyjmowanie hormonów albo elektrostymulację. W niektórych wypadkach potrzebna jest operacja. By wspierać swój układ moczowy należy zachować odpowiedni tryb życia. Lekarze rekomendują odstawienie produktów, które podrażniają pęcherz, zatem kawy, alkoholu, owoców cytrusowych i rzucenie palenia.