Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju sekrety kryje Olsztyn? Co jesteśmy w stanie zobaczyć w tym ciekawym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, jakiego podczas zwiedzania Warmii pominąć nie możemy. Olsztyn, największe miasto regionu, może oczarować każdego. Jakie obiekty zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najważniejszych atrakcji Olsztyna jest tutejszy zamek. Powstał on w czternastym wieku i do dziś jest jedną z najważniejszych budowli miasta. W trakcie wycieczki po zamkowych posiadłościach można zwiedzić ciekawe ekspozycje muzealne. Mogą zauroczyć dawne zbroje rycerskie, nietuzinkowo prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu cennych obrazów z XVII wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycić mogą również meble, jakie swym historycznym charakterem bardzo dobrze odpowiadają zamkowym wnętrzom.

Warto też zwracać uwagę na romantyczny park, jaki jest w okolicy zamczyska i który dziś jest ulubionym miejscem przechadzek mieszkańców miasta. Kolejnym cennym zabytkiem z czasów średniowiecza jest olsztyńska katedra.

Wejdź na stronę twórcy - tam znajdziesz wiele interesujących wiadomości, które rozszerzą Twą wiedzę na powyższy świeży temat.

Została zbudowana ona w piętnastym wieku, jednak z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zostało bardzo mało. Pomimo to dobrze zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w którym obecnie rządzi barok. Wielu wrażeń jest w stanie zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Cudowny rynek otoczony historycznymi budowlami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – mogą oczarować każdego. Cudownie prezentuje się także ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.nocleg
Author: TravelingOtter
Source: http://www.flickr.com
Olsztyn rzeczywiścieto nie jedyna atrakcja, którą może się poszczycić Warmia. Jednakże to od niego korzystnie rozpocząć odkrywać tę krainę, pełnej zabytkowych budowli oraz potężnych zamków. Idealne zagospodarowanie powoduje, iż noclegi jesteśmy w stanie tu odnaleźć bez kłopotów, a dobrze rozwinięta komunikacja ułatwia wycieczki po okolicy. Korzystnie się również tu przeprowadzić i to nie tylko, kiedy zaczynamy studia, lecz także w celach zawodowych. Z wynajmem mieszkania nie będzie problemu, gdyż Olsztyn stancja (poznaj szczegóły) zapewnia wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto przyjechać do Olsztyna i przekonać się, czy to jest miasto, w którym czujemy się dobrze. Warto się zobaczyć, czy przyjechać tu na dłużej. Najbardziej korzystnie więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a później już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Być może to będzie nasze miejsce na resztę życia?