Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Typy operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się dolegliwości oczu

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich szpitalach okulistycznych jest operacja zeza. Zez to choroba, która polega na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczu. Ze względu na kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozuje się przeważnie u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ wcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szansę na pełne wyleczenie. Za główne przyczyny zeza uważa się: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Korekcja tej wady wzroku opiera się na dopasowaniu indywidualnie dobranych okularów korekcyjnych. Praktykowane jest zasłanianie lepiej widzącego oka, co mobilizuje słabsze oko do intensywnego wysiłku; ćwiczenia rehabilitacyjne lub operacja. Operacja polega na osłabieniu mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U części osób skutkiem operacji jest jedynie zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza są wykonywane tylko i wyłącznie pod narkozą.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, zwana także kataraktą, jest bardzo powszechną chorobą, gdyż dotyka wielu osób po 70 roku życia. Jej symptomami są zmętnienie i zesztywnienie soczewki. Chorobę znacznie częściej stwierdza się u palaczy. Może być wrodzona lub dziedziczona, wywołać ją mogą również niektóre choroby. Rozwijająca się choroba prowadzi do widzenia za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Nie leczona prowadzi do ślepoty. Zaćmy nie da się wyleczyć farmakologicznie. By się jej pozbyć konieczna jest operacja. W czasie operacji zmętniona soczewka jest usuwana i zastępowana sztuczną soczewką. Klinika okulistyczna Poznań oferuje zabieg w trybie ambulatoryjnym.