Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakie zalety posiada przedszkole niepubliczne?

Co roku wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jakie przedszkole wybrać dla swojej pociechy? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola prywatne to cieszą się coraz większym uznaniem!

Dzieci w przedszkolu
Author: Russell Stringfield
Source: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są bardzo ważne podczas wyboru najlepszego miejsca dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Pierwszą ważną zaletą jest z pewnością to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. Poza tym w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w rozwoju. Poza tym nauczycielkom nietrudno spostrzec, czy dzieje się coś złego.

Więcej -

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale możemy także wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do przedszkola profilowanego warto zapisać dziecko, kiedy wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, by miało możliwość rozwoju w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szkolnego. W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne zapewniają sporą ilość oryginalnych zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe dobierać z umiarem. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi radość, raczej go zrazi i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak zatem wybrać dobre prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i pracą, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zabawek jakimi dysponuje placówka oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz obligatoryjne koszty dodatkowe - tutaj. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”.

Ekscytuje Cię taki nieszablonowy wpis? Jeśli tak, oprócz tego zajrzyj koniecznie na tekst, który jest umieszczony tu - on też wzbudzi twoją ciekawość!

Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić ten status przed zapisaniem dziecka do danej placówki.