Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wspieranie umiejętności dziecka przez zabawę

Dzień Dziecka, urodziny, święta, bez względu na okazję chcemy ofiarować naszym dzieciom coś wyjątkowego. Co kupić, aby oprócz frajdy, podarować im także coś pożytecznego?
Fantastyczny pojazd, który sprawi, że codzienna zabawa w piaskownicy i na podwórku stanie się niezapomnianą przygodą to propozycja dla maluchów. Mały kierowca będzie mógł ładować do pojazdu ulubione skarby czy „materiały budowlane”. Pojazdy dla dzieci wyposażone są w wygodne siodełka i z łatwością dają się prowadzić przez maluchy - . Nie znudzą się dziecku nigdy, a poza tym, zmotywują do zabaw na świeżym powietrzu.radosna dziewczynka
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się na naszych podwórkach trampoliny. Trampolina oprócz widocznych korzyści relaksujących i rozrywkowych, udoskonala koordynację ruchową. Decydując się na wybrany model, należy wziąć pod uwagę to, kto będzie korzystał z batuty i gdzie znajdziemy na nią miejsce. Trampoliny ogrodowe, na ogół wyposażone są w siatkę zabezpieczającą, która pozwala bez obaw korzystać z tej formy rozrywki. Siatka do trampoliny w przypadku maluchów to konieczność (o tym czytaj na tej stronie), nie zapominajmy o tym.

Z czytania płyną same plusy, dlatego nawyk czytania powinniśmy w dzieciach zaszczepiać od maleńkości. Książki rozwijają słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, angażują do dalszych przemyśleń. Same zalety zero minusów.

Jeśli poszukujemy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postawmy na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla starszaków zestawy do składania samochodów czy puzzle. Choć układanie puzzli to jedna z najstarszych zabaw jakie wymyślono, uwielbiają ją chyba wszyscy. Dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dlatego, szukając zabawek dla naszych pociech, uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.