Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Refundacja in vitro – o czym dobrze pamiętać

Wiele par z niecierpliwością czeka na urodzenie swojego dziecka. Niestety, czasami różnorodne czynniki powodują że poczęcie albo utrzymywanie go w łonie matki kończy się niepowodzeniem. Rodzajów terapii niepłodności jest w dzisiejszych czasach wiele, ale każda jest przeznaczona do zwalczania innych powodów – dlatego w razie takich zaburzeń, jak niedrożne jajowody, endometrioza albo sytuacji gdy czas nagli, wskazane jest zapładnianie in vitro, dzięki któremu dużo par od lat posiada swoje dzieci.

Choć nie jest to procedura tania, charakteryzuje się ogromną skutecznością w rozmaitych przypadkach, kiedy tradycyjne leczenie zawodzi. Teraz można ubiegać się o jej refundację – w dwudziestym pierwszym wieku refundacja in vitro jest w Polsce jak najmocniej dostępna.

In vitro
Author: David Santaolalla
Source: http://www.flickr.com
Na zapłodnienie in vitro składa się parę zabiegów, w zależności od danego wariantu leczenia.

Nasza najnowsza publikacja (http://hipokrates-olesnica.pl/kontakt/) musi Ci się spodobać, ponieważ zawarliśmy w niej duża ilość rewelacyjnych treści. Więc czytaj bez limitu.

Do jednej z metod należy docytoplazmatyczne podanie plemnika, opierające się na wprowadzeniu jednego plemnika do komórki jajowej – jest ona stosowana w razie pojawienia się takich problemów, jak przykładowo zbyt niewielka liczba plemników. Druga metoda to IMSI, w trakcie której selekcjonuje się plemniki przez zapłodnieniem. Natomiast in vitro IVF – ET to metoda, podczas której tworzy się parę zarodków poprzez zmieszanie odpowiedniej liczby gamet w warunkach podobnych do ludzkiego organizmu. Najrozmaitszych sposobów in vitro jest w dzisiejszych czasach niezwykle dużo i można je nieraz łatwo dostosować także do poglądów etycznych.

Refundacja in vitro jest osiągalna po spełnieniu paru warunków: pacjenci muszą spełniać wymogi uprawniające do korzystania z usług Narodowego Funduszu Zdrowia , a także mieć odroczoną płodność z powodu wystąpienia nowotworu, nieskutecznych prób leczenia jednego z partnerów przez sprecyzowany w ustawie okres lub mieć potwierdzoną permanentną niepłodność (klik!). Oprócz tego obowiązkowo należy przychodzić na umawiane wizyty kwalifikacyjne oraz nie posiadać kryteriów wykluczenia – refundacja in vitro przez rząd nie jest możliwa przykładowo w przypadku ciężkich wad macicy bądź brak szansy na pobrania komórek jajowych, ponieważ uniemożliwia to leczenie.

W dzisiejszych czasach w trakcie ciąży bez wątpienia warto wykonywać badania (sprawdź również - zwierzęta laboratoryjne) prenatalne NFZ – dzięki temu można się dowiedzieć, czy płód rozwija się prawidłowo. Sporo chorób, na przykład schorzeń płuc można wyleczyć przed narodzeniem – konieczna jest wtedy jednak odpowiednia diagnostyka. Badania prenatalne są bardzo skuteczne i dlatego też pozwalają także rodzicom na uzyskanie spokoju , a także potencjalnego przygotowania się w przypadku zdiagnozowania choroby.

Nie należy się martwić ryzyka poronienia podczas ich przeprowadzania – na początku robi się jedynie zupełnie bezpieczne metody. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje tego typu badania, gdy lekarz sądzi że są pewne podstawy medyczne do ich przeprowadzenia – na przykład kiedy kobieta ukończyła 35 rok życia bądź w razie występowania wad wrodzonych w rodzinie jej bądź partnera.