Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Renesans planszówek we współczesnym opanowanym przez elektronikę świecie.

Sposobów na rozwijające i przyjemne spędzanie wolnego czasu jest bardzo dużo. Niestety ostatnia dekada przyniosła ogromny rozwój sprzętu elektronicznego, i obecnie praktycznie każdy nosi przy sobie smartfon albo tablet. Także w dużej części domów stoi telewizor i komputer, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób spędzania wolnego czasu.

Planszówka
Author: Will Merydith
Source: http://www.flickr.com
Widać to szczególnie wśród dzieci i młodzieży, które mogą całymi dniami patrzeć w ekran telefonu, lecz również bardzo duża ilość dorosłych po pracy zasiada w fotelu przed telewizorem i w taki sposób mija im cały wieczór.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/), która również publikuje takiego typu posty. To na pewno da Ci do myślenia!

Największym minusem elektronicznych rozrywek jest to, że praktycznie każdy spędza czas niezależnie.

Jeżeli nawet będzie to wspólne oglądanie telewizji, to w zasadzie podczas programu mało się rozmawia, a tym bardziej jeżeli ktoś będzie grał na telefonie czy komputerze. W pewnej chwili mogło się nawet wydawać, że nieśmiertelne, od lat znane rozrywki takie jak granie w karty czy planszówki zupełnie odejdą w niepamięć, szczęśliwie jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Współcześnie gry (automaty do gier serwis) planszowe mają swój wielki powrót, choć do popularności sprzed kilku dekad sporo im jeszcze brakuje. Na szczęście wielu ludzi zdało sobie sprawę z tego, że oprócz ekranów są również inne sposoby na wspólną zabawę, i ludzie z powrotem zaczęli grać w tradycyjne gry planszowe.


Z pewnością sporywpływ na to mają nowe gry, jakie zaczęły się coraz częściej pojawiać w sprzedaży. Obecnie planszówki to nie tylko tradycyjny chińczyk albo warcaby, choć i w nie wielu ludzi lubi sobie pograć, lecz rozbudowane i bardzo pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć czasami wielu godzin świetnej rozrywki i zabawy.

Bardzo dobrym zwyczajem jest również to, że w wielu rodzinach do tego typu gier zasiada także młodzież i dzieci. Młodzi ludzie uczą się dzięki temu, że nawet nie patrząc w ekran można się doskonale bawić i przyjemnie spędzić czas wspólnie z najbliższymi. A właśnie fakt, że podczas grania w planszówki spędza się wspólnie czas z przyjaciółmi czy rodziną jest ich największą zaletą.