Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne leczenie oka

Promieniowanie laserowe stosowane jest do kuracji wielu schorzeń organu wzroku. Zabiegi laserowe nie są bolesne i obarczone stosunkowo niewielkim niebezpieczeństwem powikłań, nie wymagają hospitalizacji, jak również długiej rekonwalescencji. Zależnie od typu zabiegu i części oka, jaka ma zostać mu poddana, stosuje się lasery o rozmaitej długości fal. Retinopatia diabetyczna jest schorzeniem które, może sprawić w sposób zdradliwy do całkowitej i całkowitej utraty wzroku. Wczesna laseroterapia siatkówki jest w stanie efektywnie uratować chorego przed stratą wzroku.


wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmiany zwyrodnieniowe, także przepusty siatkówki ukazują się wraz z upływem lat, a ich częstotliwość wzrasta w przypadku towarzyszącej krótkowzroczności, lub po urazach oka. Jeżeli są nie leczone, ciecz z ciała szklistego może przedostać się płynąc przez nie pod siatkówkę, co rodzi jej uniesienie i odwarstwienie. Laseroterapia siatkówki (szczegóły na ) w bezproblemowy i skuteczny sposób może udaremniać odwarstwienie siatkówki.


Gdyby nie laser, nie dałoby się powstrzymać straty wzroku, wywołanej przemianami w siatkówce oka. Zwykle są to zmiany na tle cukrzycy. Pierwotnie schorzenie wywołuje uszkodzenie drobnych drobnych naczyń siatkówki, czego konsekwencją jest powstanie obwodów niedokrwienia. Następstwem tego są proliferacje naczyń, którym towarzyszą wracające krwawienia i odwarstwienie siatkówki.

wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Pojawienie się zmian które wskazują na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki, co w później zagraża pojawieniem się nowych wadliwych naczyń i wylewów do ciała szklistego, jest wskazówką do laseroterapii siatkówki. W przypadku niewielkich zmian wykonuje się fotokoagulację ogniskową, której celem jest bezpośrednie zniszczenie uszkodzonych cząstek systemu naczyniowego dna oka.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Zatem na pewno masz chęć poczytać coś jeszcze. Jeżeli tak, to kliknij w poniższy link i idź do źródła (http://www.optyk-trejnowski.pl/szkla). Miłej lektury!

Przy zmianach bardziej zaawansowanych, stosowana jest fotokoagulacja rozsiana.


Laseroterapia siatkówki wymaga stosownego wglądu w dno oka, do czego niezbędne jest poszerzenie źrenic. Z tego powodu nie wolno przyjeżdżać na wizytę prywatnym samochodem, trzeba posiadać zagwarantowany przewóz w obie strony.