Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można zadbać o swój wzrok, znaczenie regularnych wizyt kontrolnych u okulisty.

Wzrok to chyba najważniejszy organ człowieka, to przy jego pomocy właśnie ludzie mogą odbierać największą liczbę informacji o otaczającym nas świecie. I każdy musi zadbać o to aby mógł on służyć przez długie lata.


okulista podczas badania
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niestety wraz z upływem czasu u niejednej osoby widzenie ulega pogorszeniu, po pierwsze wszystkim wynika to z naturalnych mechanizmów organizmu. Jeśli do tego dołoży się szereg zaniedbań, to może się okazać, że w pewnej chwili trzeba zacząć nosić okulary, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do jego całkowitej utraty. Większość ludzi, szczególnie młodszych, zupełnie nie zwraca uwagi na coś takiego, jak dbanie o wzrok. (Wejdź na stronę: dowiesz się więcej.) Czasami będzie jest tak, że jeżeli nie występują żadne niepokojące objawy, nic się nie dzieje, to też nic się nie robi jeśli chodzi o profilaktykę. Dopiero kiedy zacznie coś dolegać, to wtedy ludzie zauważają, że jednak mogą być chorzy i szukają wtedy pomocy u lekarzy. Podobnie będzie ze wzrokiem, dopóki ktoś widzi wyraźnie, to nie tylko o wzrok nie będzie dbał, ale też niekiedy naraża je na zmęczenie, dopiero jak zaczną boleć, piecz czy będzie się się gorzej widzieć, to wówczas rejestruje się do okulisty.

A odpowiednia profilaktyka ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby wzrok (zobacz więcej) mógł wydajnie pracować do późnej starości. Konieczne są systematyczne badania - w ich trakcie okulista sprawdzi stan gałki ocznej, ostrość widzenia i w razie konieczności przepisze okulary do noszenia. Ważna jest również codzienna pielęgnacja oczu, szczególnie jeżeli będzie się długo pracować przy komputerze. Zawsze podczas tego typu pracy musi być w pomieszczeniu jasno, to samo będzie to dotyczyć również oglądania telewizji, bo przy dużym kontraście oczy dużo szybciej się męczą. Więcej informacji uzyskasz: (alfa)


kobieta po badaniu u okulisty
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
Należy także zadbać o odpowiednią odległość od monitora, zaleca się żeby nie było to mniej niż czterdzieści centymetrów. W czasie pracy należy robić specjalne ćwiczenia, polegające na ruchach gałek ocznych i spoglądaniu na dalekie przedmioty. Pozwalają one odpocząć mięśniom oczu, zmuszanym do ciągłego spoglądania w jedno miejsce na ekranie. Bardzo zalecane są także różnego rodzaju środki nawilżające, systematycznie używane przeciwdziałają wysuszeniom i podrażnieniom gałki ocznej.