Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można zadbać o swój wzrok, znaczenie regularnych wizyt kontrolnych u okulisty.

Wzrok to chyba najważniejszy organ człowieka, to przy jego pomocy właśnie ludzie mogą odbierać największą liczbę informacji o otaczającym nas świecie. I każdy musi zadbać o to aby mógł on służyć przez długie lata.

okulista podczas badania
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niestety wraz z upływem czasu u niejednej osoby widzenie ulega pogorszeniu, po pierwsze wszystkim wynika to z naturalnych mechanizmów organizmu. Jeśli do tego dołoży się szereg zaniedbań, to może się okazać, że w pewnej chwili trzeba zacząć nosić okulary, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do jego całkowitej utraty. Większość ludzi, szczególnie młodszych, zupełnie nie zwraca uwagi na coś takiego, jak dbanie o wzrok. (Wejdź na stronę: dowiesz się więcej.) Czasami będzie jest tak, że jeżeli nie występują żadne niepokojące objawy, nic się nie dzieje, to też nic się nie robi jeśli chodzi o profilaktykę. Dopiero kiedy zacznie coś dolegać, to wtedy ludzie zauważają, że jednak mogą być chorzy i szukają wtedy pomocy u lekarzy. Podobnie będzie ze wzrokiem, dopóki ktoś widzi wyraźnie, to nie tylko o wzrok nie będzie dbał, ale też niekiedy naraża je na zmęczenie, dopiero jak zaczną boleć, piecz czy będzie się się gorzej widzieć, to wówczas rejestruje się do okulisty.A odpowiednia profilaktyka ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby wzrok (zobacz więcej) mógł wydajnie pracować do późnej starości. Konieczne są systematyczne badania - w ich trakcie okulista (witryna internetowa) sprawdzi stan gałki ocznej, ostrość widzenia i w razie konieczności przepisze okulary do noszenia. Ważna jest również codzienna pielęgnacja oczu, szczególnie jeżeli będzie się długo pracować przy komputerze. Zawsze podczas tego typu pracy musi być w pomieszczeniu jasno, to samo będzie to dotyczyć również oglądania telewizji, bo przy dużym kontraście oczy dużo szybciej się męczą. Więcej informacji uzyskasz: (alfa)

kobieta po badaniu u okulisty
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
Należy także zadbać o odpowiednią odległość od monitora, zaleca się żeby nie było to mniej niż czterdzieści centymetrów. W czasie pracy należy robić specjalne ćwiczenia, polegające na ruchach gałek ocznych i spoglądaniu na dalekie przedmioty. Pozwalają one odpocząć mięśniom oczu, zmuszanym do ciągłego spoglądania w jedno miejsce na ekranie. Bardzo zalecane są także różnego rodzaju środki nawilżające, systematycznie używane przeciwdziałają wysuszeniom i podrażnieniom gałki ocznej.