Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

operacja katarakty soczewki- niezbędne informacje

Katarakta to zmętnienie prawdziwej soczewki w środku oka. Bywa jedną z zasadniczych przyczyn pogorszenia, bądź ubytków widzenia u osób starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, jednakże jest w stanie do niej prowadzić również uraz oka, niektóre choroby a nawet niektóre leki.


okulary
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Pomimo, że mocniejsze okulary, albo jaśniejsze światło mają możliwość znacznie obniżyć oznaki katarakty, w pierwszym etapie, operacja zaćmy nfz jest jedynym wyjściem na wyleczenie i najczęstszym przedsięwzięciem- . Teraz miliony ludzi na całym świecie są poddawani tej operacji każdego roku. Operacja zaćmy (nfz) bywa stosunkowo prostym zabiegiem, w czasie którego usuwa się naturalną soczewkę oka i zamienia się ją syntetyczną soczewką.

W wypadku operacji zaćmy znieczulenie całkowite nie jest zazwyczaj niezbędne. Najczęściej użyte jest miejscowe znieczulenie, a chory pozostaje przytomny. Operacja trwa 15, 20 minut i większość pacjentów nie czuje bólu, bądź dyskomfortu podczas zabiegu. Zwyrodnienie siatkówki, podobnie jak zaćma, dotyka osób po 50 roku życia. Jest chorobą części centralnej, plamkowej siatkówki. W tej okolicy ustanawia się wyobrażenie obiektu, na jaki spoglądamy.

Zwyrodnienie siatkówki jest najczęstszą przyczyną kompletnej straty wzroku. Częstotliwość
zaćma
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
występowania utraty wzroku wzrasta razem z wiekiem. Schorzenie zwykle rozwinie się w obu oczach. Jednakże przekształcenia zwyrodnieniowe siatkówki nie muszą się okazywać równocześnie w obu oczach. Zwyrodnienie siatkówki występuje zwykle u rasy białej- Optegra. U ludzi o jasnej karnacji istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju tego schorzenia niż u osób o ciemnej karnacji. Częściej chorują panie, oraz osoby o jaśniejszej barwie oczu.


Oczy o płowej barwie zezwalają na przenikanie powiększonej porcji światła do wnętrza oka i jego dotarcie do siatkówki, niż oczy (zobacz również leczenie jaskry gostyń) czarne.

Pragniemy Cię namówić do nowej strony, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie masę specjalistycznych wiadomości. Nie czekaj i po prostu naciśnij hiperłącze (https://ortodoncjabecker.pl/).

Powodem jest niższa zawartość barwnika zdolnego pochłonąć światło. Czynniki genetyczne i środowiskowe mają także oddziaływanie na rozrost choroby. Niezbędne jest wczesne odkrycie schorzenia. Zaleca się badanie okulistyczne po 40 roku życia chociaż 1 raz w roku.